"אני אישה מוכה", אמרה שרה נתניהו היום (רביעי) בריאיון בלעדי למהדורה המוקדמת של חדשות 12 - והביקורת לא איחרה לבוא: יו"ר נעמת, חגית פאר, תקפה את הדברים של אשת ראש הממשלה ואמרה: "הגברת נתניהו אינה אישה מוכה, מדובר בזילות של המושג והגברת נתניהו שביקרה בעבר במקלטים לנשים מוכות יודעת זאת". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בריאיון אמרה נתניהו: "אני אישה מוכה והילדים שלי מוכים". באשר לדברים שכתבו עליה כמה צייצנים, אמרה: "אני בפירוש מרגישה שעברתי אלימות מינית. אני עוברת ימים לא קלים, לא פשוטים - ואפילו קשים". 

"השימוש של הגברת נתניהו במינוח ׳אישה מוכה׳ הוא בבחינת זילות של המושג", הגיבה יו"ר נעמת. "אני יודעת שהנושא קרוב לליבה של אשת ראש הממשלה, בעבר אף סיירה במקלטים לנשים נפגעות אלימות ולכן גם היא יודעת שהשימוש במינוח פשוט לא נכון. במקביל וללא שום קשר, יש לחקור כל חשד לכאורה להטרדה או אלימות נגד הגברת נתניהו ובמסגרת זו אני מברכת על החלטת המשטרה מאתמול לחקור חשד להטרדה מינית לכאורה בפוסט שכוון נגד אשת ראש הממשלה".

 מחאת הדגלים השחורים. מחאות על גשרים מרכזיים ברחבי (צילום: עומר סלומון, תנועת הדגלים השחורים)
מחאת הדגלים השחורים | צילום: עומר סלומון, תנועת הדגלים השחורים
הפגנה, בלפור
האלפים בהפגנה בבלפור

מעמותת כולן נמסר: "חשוב להגיד באופן חד וחלק: שרה נתניהו היא לא אישה מוכה. שרה נתניהו היא אשת ראש הממשלה, שבוחרת לשים את עצמה במוקד הניהול הפוליטי של המדינה, מוגנת מאחורי קשרים, כסף עוצמה ומאבטחים. שרה נתניהו חיה על חשבונינו, הציבור, ויש לציבור זכות להעביר עליה ביקורת. הבחירה של הזוג נתניהו לנצל באופן ציני את המאבק באלימות נגד נשים - בעודם ממשיכים להתרועע עם נתן אשל ואלן דרשוביץ - מעוררת יאוש. ארגוני הנשים, שנלחמות כדי להגן על כל אישה, הופכות לשק החבטות של ראש ממשלה שמתעלם מהזעקה שלנו כבר שנים. המאבק הפמיניסטי הוא לא המאבק להגן רק על אישה אחת, רבת עוצמה וזכויות, אלא על כל אישה, ואת המאבק הזה אנחנו ואחרות מנהלות יום יום". 

אנשי הדגלים השחורים, שמארגנים את ההפגנות נגד ראש הממשלה בצמתים ברחבי הארץ ובגשרים, מתחו ביקורת גם הם על דבריה האחרים של נתניהו: "גברת נתניהו, האנשים שמגיעים להפגנות לא על סמים, הם רעבים ומובטלים בגלל שבעלך עסוק במשפטו ובשיפוץ הבריכה בקיסריה ולא בניהול המדינה. זאת בדיוק הסיבה שגם בשבת הקרובה יגיעו עשרות אלפים לבלפור למחות נגד הכישלון של בעלך".