אל על תולאם למדינה: כך החליט דירקטוריון החברה הערב (השני), בעקבות הקשיים הכלכליים שחוותה לאחרונה החברה. במסגרת ההחלטה להלאים את החברה, תקבל אל על הלוואה בסך 250 מיליון דולר. בנוסף, החברה תבצע הנפקת מניות בהיקף של 150 מיליון דולר והמדינה תקנה את המניות שלא יירכשו על ידי הציבור בהנפקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הערב נעשה הצעד הראשון בדרך להשיב את אל על למסלול המראה", אמר שרת התחבורה מירי רגב בעקבות החלטת הדירקטוריון. "אני מאמינה באל על. אין ספק שאנחנו מחויבים שחברת אל על תוכל להשתקם ולחזור לפעילות מלאה. נפעל כדי לסייע לחברה בתקופת הביניים ככל שיידרש במטרה לשמור על העצמאות התעופתית של ישראל".

מוועד הטייסים נמסר: "אנו מברכים על ההחלטה האמיצה שקיבל הדירקטוריון הערב, אשר קיבל את ההחלטה המצופה ממנו. כפי שאמרנו עם תחילת המשבר, הפתרון להצלת החברה חייב להיות מבוסס על התחייבות של בעלי מניות אשר יזרימו את ההון הדרוש להפעלת החברה זאת מתוך הבנה כי הפתרון נועד למנוע זריקה של כסף טוב אחרי כסף רע".

מטוסי אל על מושבתים
מטוסי אל על מושבתים | צילום: משה שי , פלאש 90

בדיווח של אל על לבורסה נכתב כי "ההחלטה התקבלה לאחר בחינה של מכלול השיקולים והנסיבות הרלוונטיים ביחס לשני מתווי הסיוע שהיו על הפרק. יצוין, כי אין וודאות כי הפעולות והתנאים הנדרשים לצורך יישומו המלא של המתווה, אכן יושלמו". 

עוד נכתב בדיווח כי יישום המתווה תלוי בחתימה על הסכמים קיבוציים וכן אישור הממשלה וועדת הכספים של הכנסת. כמו כן, לצורך ביצוע ההנפקה האמורה נדרש אישור אסיפת בעלי המניות של החברה. 

שורת אנשי עסקים התעניינו בקניית אל על 

ארבעה אנשי עסקים פנו לאחרונה ללשכת שרת התחבורה מירי רגב וקידמו הצעה לרכישת חברת אל על – במטרה להצילה. בחודשים האחרונים אנשי העסקים פנו בדרכים עקיפות וישירות ללשכת שרת התחבורה, אחד מהם שמתעניין ברכישת החברה הוא איש עסקים יהודי, תושב ישראל לשעבר.

איש העסקים טען שבחודשיים האחרונים הוא ערך בדיקות בישראל על החברה, והתעניין ברכישתה מתוך מניעים ציוניים. בשבוע שעבר אף פרסמנו ב"מהדורה המרכזית" על איש עסקים חמישי שהתעניין בקניית החברה.

טיסת אל על למלבורן
טיסת אל על למלבורן | צילום: משרד החוץ

בשבועות האחרונים התקשתה חברת אל על להגיע להסכמות מול משרד האוצר על מתווה שיציל את החברה מקריסה, ויסייע במשבר הכלכלי שחוותה. ענף התעופה ספג מכות כואבות לאחרונה בעקבות מגפת הקורונה העולמית. בעקבות הפסקת הטיסות לחלוטין למשך חודשים, החליטו חלק מחברות התעופה להסב את שימושן למטוסי תובלה. 

כרמל ליבמן השתתף בהכנת הידיעה.