פקחי עיריית ירושלים הגיעו הבוקר (ראשון) פעם נוספת כדי לפנות את מאהל מפגיני בלפור שהוקם בגן העצמאות בירושלים. במהלך הפינוי התפתחו עימותים אלימים בין הפקחים למפגינים: הלנים סירבו להתפנות והתבצרו באוהלים שהקימו. מנגד הגיעו עשרות פקחים וניסו לפנות את הפקחים בכוח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעיריית ירושלים, שמתנגדת להקמת המאהל, טוענים שלמפגינים הותר ללון בלילות במתחם מיוחד שהוקצה לכך בשטח הגן אך לא להקים אוהלים. לפי התיעוד מהמקום, המפגינים הקימו אוהלים בגן ולטענת העירייה חרגו מההיתר שניתן להם.

"המפגינים בגן העצמאות התנהלו באופן שפגע בסדר הציבורי במרכז העיר ובתוך גן העצמאות", מסר בעירייה. "לכן המשטרה והעירייה נאלצו לפנותם". בעירייה שבו וטענו ששהות המפגינים במרכז העיר "הפכה בלתי נסבלת עבור התושבים - שזה ביתם וזו שכונתם". בהודעה הרשמית הוסיפו: "אנו קוראים למפגינים להקפיד ולשמור על החוק בכלל זה על השהייה במקום שהותר בגן העצמאות, כל התנהלות אחרת תביא לפינוי ציוד ואנשים. כל הפרעה לסדר הציבורי תיתקל בפעולה נחושה".

מהמשטרה נמסר כי כמה מהמפגינים החלו לנסות ולחסום את רחוב אגרון במהלך הפינוי. שוטרים שפעלו במקום פינו אותם מהכביש ועצרו חשוד אחד בגין ביצוע הפרת סדר והחזקת סכין.

כ-15 אלף בני אדם הפגינו אמש מול בית ראש הממשלה

 כ-15 אלף איש הפגינו אמש באזור כיכר פריז וברחוב בלפור בירושלים, במחאה נגד הממשלה ונגד העומד בראשה - ראש הממשלה נתניהו. בעשרות גשרים ברחבי הארץ חברי תנועת "הדגלים השחורים" מחו בקריאה לנתניהו להתפטר, בזמן שהמפגינים בירושלים הניפו שלטים עליהם נכתב: "אנחנו לא חייזרים", "חלליות רודפות אחריך" ו-"נתניהו משחית, מסית, שקרן". לפי המשטרה, שלושה מפגינים נעצרו במהלך הפיזור, שעבר בשקט יחסי.

ההפגנה בבלפור מול מעון ראש הממשלה
ההפגנה מול בלפור, אמש

רבים מהמפגינים מול מעון רה"מ בירושלים הגיעו לבושים כחייזרים עם שלטים עליהם כתוב בין השאר: "חלליות רודפות אחריך", "חייזר, עושה מילואים", "אנחנו לא חייזרים" ועוד. כל זאת בתגובה לדברי בנו של רה"מ, יאיר נתניהו כי המפגינים הם "חייזרים". מנגד, תומכי נתניהו תלו שלט על קיר "מלון המלכים" הסמוך בו נכתב: "לא תהיה פה אנרכיה".

במקביל, הפגינו מאות בני אדם בשורת גשרים ברחבי הארץ. בדרך השלום בתל אביב עשרות קראו: "ביבי הביתה". יו"ר מפלגת מרצ שיתף בחשבון הטוויטר שלו תמונה מאחד הגשרים בקריות עם שלט שעליו כתוב: "נכשלת, תתפטר - התעוררנו".

הפגנה, בלפור
"חייזרים נגד חזירים" - שלט מההפגנה אמש
הפגנה, בלפור
מההפגנה מול בלפור, אמש

גם מול ביתו הפרטי של ראש הממשלה נתניהו בקיסריה התקיימו אמש הפגנות שארגנה התנועה לאיכות השלטון. על פי התנועה, במחאה השתתפו אלפי מפגינים - אך המשטרה מעריכה כי מדובר במאות בלבד. המפגינים הניפו שלטים שעליהם: "השחיתות הורגת", "מושחתים נמאסתם" ו"וישראל מתעוררת".