מתווה רגב אושר: ההצעה של שרת התחבורה לאופן הפעלת נמל התעופה בן גוריון בשבועות הקרובים התקבלה הבוקר (שישי). המשמעות - מי שכבר רכש כרטיסי טיסה לפני תחילת הסגר יוכל לטוס. בתוך כך, מאות התייצבו הבוקר בנתב"ג ובמשך היום צפויים לצאת אלפים מהארץ - שבחרו לבלות את "חגי הסגר" מחוץ לישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשרד התחבורה הדגישו כי "השמיים נשארים פתוחים חלקית".  המתווה שסוכם מאפשר יציאה מהארץ לכל מי שרכשו כרטיסי טיסה עד למועד כניסת הסגר לתוקף - היום בשעה 14:00. תותר כניסת ישראלים ארצה ללא הגבלה. החוזרים ממדינה אדומה ייכנסו לבידוד של 14 יום והחוזרים ממדינה ירוקה ייכנסו ארצה לפי כללי הסגר.  

"הרוכשים מעבר למועד זה לא יוכלו לממש את כרטיס הטיסה שירכשו", הבהירו במשרד התחבורה. בהגעה לשדה התעופה יש להציג אסמכתא למועד רכישת הכרטיס, כרטיס תקף למועד הטיסה ובדיקת קורונה שלילית לפי דרישות מדינת היעד.

עוד הוחלט כי שדה התעופה רמון יישאר פתוח לטיסת בוקר וטיסת ערב על מנת לאפשר לתושבי אילת שנדרשים לטיפול רפואי (או עובדים חיוניים) שרות הגעה למרכז הארץ.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ תא"ל מיל' מירי רגב, מסרה הבוקר: "המתווה שאותו הצגתי הינו מאזן ומידתי, כזה ששומר על רציפות תפקודית של ענף התעופה ועובדיו ואינו פוגע באופן ברוכשי הכרטיסים טרם הסגר. מצד שני, עיקרון הסולידריות החברתית בשעה של מאמץ לאומי קיבל משקל חשוב בקבלת ההחלטות שלי. על כולנו להיות מגויסים להורדת התחלואה במדינה".

עוד הוסיפה רגב: "ההחלטה היא תמיד לא קלה כאשר נפגעים זכויות של אזרחים, אבל לאחר ששקלתי את מכלול השיקולים קיבלתי את ההחלטה המאוזנת שעמדה מול לחצים גדולים מאוד מהציבור וחברות התעופה. עם זאת אינני יכולה להתעלם מהצורך והמאמץ הלאומי להורדת רמת התחלואה בארץ ושמירה על בריאות העם כעיקרון מנחה. אני שמחה על כך שהמתווה המאוזן אותו הצגתי אושר על ידי כלל הגורמים הרלוונטיים. אני רוצה להודות להודות לרוה״מ בנימין נתניהו, לשר הביטחון בני גנץ, לשר הבריאות יולי אדלשטיין, לשר הפנים אריה דרעי, לשר החוץ גבי אשכנזי ולשר המשפטים אבי ניסנקורן שהיו שותפים לאישור המתווה".

אם שעשתה הבוקר את דרכה לבולגריה יחד עם בתה אמרה ל-N12: "היא רצתה טיול אחרי צבא, לא הלך. רצתה שביל ישראל אחרי צבא - גם לא הלך. נפתחו השמיים, אנחנו בורחים לבולגריה. בורחים. ואם נשאר שם אז ניקח עוד חודש. הלוואי שכל עם ישראל היה זוכה שהיה לו חופש בבית שלו ולא היה צריך לברוח לחופש במקום אחר".

משפחה נוספת שטסה לבולגריה גם כן, סיפרה: "אנחנו טסים לטיול טבע. טיול שחיכינו לו המון המון זמן. איך שנפתח הזמנו כרטיסים, ואתמול היינו ממש בלחץ - כן, לא, כן, לא, כן, לא, ואנחנו שמחים שאנחנו כאן. איך שנפתחו השמיים באמצע אוגוסט הזמנו את הכרטיסים להיום וחיכינו. אתמול ממש היינו בלחץ - אבל הנה אנחנו פה".