נשיא המדינה ריבלין החליט היום (שני) להעניק "ציון לשבח אזרחי" למשפחתו של מיכאל בן זיקרי ז"ל לציון התנהגות המהווה מופת לחברה הישראלית. בנימוק ההחלטה נכתב כי בן זיקרי זל מקבל את האות "על היותו מופת אזרחי בדרך בה פעל". בן זיקרי טבע למוות ביום שישי האחרון בעת שהציל משפחה מטביעה באגם שבשפך נחל שקמה, סמוך לאשקלון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הפרס יוענק לאשתו של בן זיקרי ז"ל חלי וכן לילדיו בתום השבעה. למעמד הענקת האות הוזמנה גם משפחת אל כארם מהיישוב חורה, שאת ילדה ודודתם הציל מיכאל. בתוך כך, הילדים שבן זיקרי ז"ל הציל הגיעו עם אביהם לקברו לומר לו - תודה. חבר הכנסת איימן עודה צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "נדאג לכך שהמעשה האצילי שלו יחנך את הדורות הבאים של יהודים וערבים".

הטביעה באגם זיקים (צילום: דוברות כבאות והצלה)
הטביעה באגם זיקים | צילום: דוברות כבאות והצלה

בן זיקרי רץ לעבר בני המשפחה שטבעה וטבע בעצמו, אשתו הייתה על החוף ולא הבינה למה הוא לא יצא מהמים. כששאלה איפה הוא, הבינו כוחות החילוץ שהוא עדין במים. לאחר סריקות איתרו את גופתו, ביצעו בו החייאה ונאלצו לקבוע את מותו. 

מיכאל בן זיקרי ז"ל שטבע באגם זיקים‎
מיכאל בן זיקרי ז"ל שטבע באגם זיקים‎

"היה בחור זהב"

"תוך כדי הטיפול הרפואי בארבעת הטובעים שחולצו מהמים במצב קל אזרחים סיפרו לנו שהגבר שהציל אותם נעדר ולא יצא מהמים", סיפר חובש בכיר במד"א, צפריר יוסף. "כוחות גדולים של משטרה וכיבוי אש הגיעו למקום ובעזרת סירות וציוד מיוחד הם ערכו סריקות באגם. לצערנו הוא אותר במים כשהוא מחוסר הכרה ולאחר שחולץ אלינו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

הילדים שבן זיקרי הציל באגן זיקים
הילדים שבן זיקרי ז"ל הציל על קברו

ישראל, חבר של המחלץ: "הוא היה בחור זהב שאהב לעזור לכולם. איש מדהים, אין דברים כאלה. לא מזמן הוא התגרש ולאחרונה התחתן מחדש. היו לו 2 ילדים מהנישואים הקודמים".

ערן, חבר נוסף של הטובע סיפר: "הוא תמיד רצה לעזור לכולם. עבד בגינון וחיפש שקט אחרי שעבר לא מעט משברים. אהב את השקט והשלווה של הים. תמיר עזר וצחק עם כולם. הוא ניכנס להציל את המשפחה וכנראה אפסו כוחותיו תוך כדי. אנחנו עדיין מנסים להבין מה קרה בדיוק - עצובים ושבורים בהלם".