"צעקתי לה - היא לא הצליחה לענות לי": המשטרה ערכה היום (שישי) עימות בין חברתה של הנערה בת ה-16 לבין החשוד המרכזי שעל פי החשד אנס את הנערה ראשון. בתום העימות נראה שהחשדות נגדו התחזקו. החברה סיפרה על הלילה הטראומטי: "הרגשתי שהיא לא מבינה מה הולך סביבה, ראיתי התגודדות של המון אנשים באזור החדר". הגורמים המקצועיים שמלווים את בת ה-16 שנפגעה לכאורה באירוע מספרים כי מצבה הנפשי ממשיך להיות קשה, והיא מוטרדת מהאפשרות שהמעשים תועדו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בעימות שנערך עם החשוד שנעצר ראשון, הובאה גרסת החברה במלואה. במשטרה תופסים את העדות שלה כאמינה וכבר בימים הקרובים מתכוונים חוקרי צוות החקירה המיוחד ממרכז לכיש לבצע מעצרים של חשודים נוספים שהיו מעורבים על פי החשד בעבירות המין. 

חברתה של הנערה ל-N12: "היינו בהלם, טראומה, לקח זמן לאסוף כוחות"

"לקחנו חדר במלון אחר, אבל הלכנו לבלות במלון 'הים האדום' שבו היו ידידים שלנו", אמרה החברה. "נתנו לה לשתות הרבה, היא לא הרגישה טוב אז לקחתי אותה לחדר של ידיד שהוא כמו אח בשבילי שאני סומכת עליו. היא בקושי הגיבה לי".

החברה המשיכה בתיאור האירוע: "יצאתי כדי לקנות לה אוכל ושתייה, וכשחזרתי לחדר ראיתי התגודדות של המון אנשים. ראיתי אנשים נכנסים ויוצאים, דפקתי על הדלת ואף אחד לא ענה לי. צעקתי וצרחתי את השם שלה – ולא היה מענה. פתאום מישהו פתח לי כשהוא ערום".

"ישר הלכתי וראיתי את חברה שלי שרועה על המיטה, לא מגיבה – הייתי אומרת, כמעט מחוסרת הכרה", היא סיפרה. "הרגשתי שהיא לא מבינה מה הולך סביבה. מיד רצתי להזעיק עזרה".

הפגנות בחולון בעקבות פרשת האונס הקבוצתי באילת (יח''צ: יורם לוי)
הנערה התרגשה ממפגני התמיכה. ההפגנות בעקבות פרשת האונס באילת | יח''צ: יורם לוי

למחרת השתיים עזבו את העיר: "לא דיברנו, אני חושבת שהיינו בהלם, בטראומה. לקח לנו זמן לאסוף כוחות. היינו צריכות להבין מה בדיוק עבר עלינו יותר נכון מה עבר עליה. שתינו ידענו שהיא צריכה להגיש תלונה". החברה סיפרה שהנפגעת זוכרת באופן מעורפל שגברים יצאו ונכנסו מהחדר, אבל היא לא יודעת להגיד בדיוק כמה.

בת ה-16 מוטרדת מהחשד לתיעוד המעשים

הגורמים המקצועיים שמלווים את הנערה מספרים שמצבה הנפשי עדיין קשה מאוד. בני המשפחה שלה עוטפים אותה, לא עוזבים אותה ונמצאים סביבה כל הזמן. אותם גורמים סיפרו ל-N12 שהיא התרגשה מאוד מהתמיכה שהיא מקבלת מהאלפים שיצאו להפגין.

בת ה-16 נחושה שהצדק ייעשה ולא מתכוונת לוותר. היא מוכנה לשתף פעולה עם המשטרה בכל עניין. היא מתחילה לעכל ולהבין את גודל ועוצמת האירוע שעבר עליה, אך מוטרדת מאוד מעצם העובדה שמישהו מחזיק בתמונות ובסרטונים שלה, ומכך שמישהו ככל הנראה תיעד את המעשים.

בתוך כך, חקירת הפרשה נמשכת. צוות החקירה המיוחד שהוקם במשטרת מחוז דרום ממשיך באיסוף ממצאים ובפיענוח סרטוני מצלמות האבטחה שהוחרמו ממלון "הים האדום". בנוסף, הטלפונים של שני החשודים שנעצרו נמצאים בידי המשטרה, בתקווה שיובילו אותם לראיות דיגיטליות – כמו סרטונים, הודעות ושיחות – שישפכו אור נוסף על מה שאירע, לכאורה, וכן יוביל אותם לחשודים פוטנציאלים נוספים.

מלון הים האדום באילת (צילום: החדשות 12, החדשות12)
בריכת מלון הים האדום באילת | צילום: החדשות 12, החדשות12

מפקד המחוז ניצב יורם סופר אמר אתמול אחרי שקיבל את הערכת המצב, שמדובר בחקירה רגישה של אירוע קשה, שהמחוז לא יחסוך דבר על מנת להגיע לחקר האמת. מנגד, קצינים בכירים בדימוס מבקרים את התנהלות המשטרה – בעיקר את עצם המעצר של שני חשודים בלבד עד כה, כשעל פי הפרסומים מדובר בחשד למספר רב של מעורבים. הם הזכירו את פרשת איה נאפה בשנה שעברה – שבה משטרת קפריסין הצליחה לתפוס מיד לאחר הגשת התלונה חשודים רבים במעשים.

עורך דינה של הנערה מכחיש את תגבור האבטחה: "היא לא מאוימת"

המשטרה הציבה שמירה סביב ביתה של הנערה. עורך דינה הכחיש את נושא תגבור האבטחה סביב בת ה-16, ואת עצם האיומים שלכאורה ספגה מאז נחשפה הפרשה. הסנגור הוסיף: "היא מרגישה תמיכה אדירה מהציבור ומעריכה את העובדה שאנשים יצאו לרחובות עבורה, זה לא מובן מאליו. היא לא מאויימת,ובמידה ותהיה אנחנו כאמור נפעל מול רשויות החוק. מבקשת לכבד את פרטיותה ולאפשר לה להתמודד עם המשבר הנוראי הזה לצד משפחתה".

במקביל, נפתח קמפיין גיוס המונים עבורה: בתוך פחות מיממה – נאספו למעלה מ-180 אלף שקלים לתמיכה בנערה. חברות שונות במשק החליטו לקיים מחאה ביום ראשון הקרוב, כשבשעה 12:00 ולמשך 10 דקות רצופות – גברים ונשים ישבתו, לאות הזדהות. בנוסף, חברת AIG ישראל החליטה לתרום 50 אלף שקלים למרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בתל אביב, בשל האירוע. מיצגי מחאה נצפו ברחבי הארץ במהלך היום.

השתתפו בהכנת הכתבה: מיכל פעילן וכרמל ליבמן