פקחי עיריית ת"א ניסו הבוקר (שני) לפנות את מאהל המחאה שהקימה התנועה לאיכות השלטון בפארק צ'ארלס קלור בתל אביב. פעילים חברתיים טענו לפינוי בכוח, ויו"ר התנועה עו"ד ד"ר אליעד שרגא אף קשר עצמו למאהל המחאה על מנת למנוע את פירוקו. הפקחים טענו שהמוחים חרגו מהשטח שהוקצה להם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

פעילי התנועה טענו שפקחי העירייה מתנכלים להם מרגע שהוקם מאהל המחאה בחודש שעבר. שני קום, יו"ר אגף מבצעים בתנועה, אמרה כי בניגוד להסכמים, העירייה שולחת שוב ושוב את הפקחים בדרישה לפנות את משאית המחאה של התנועה לאיכות השלטון, אף שאינה מפריעה כלל לעוברים ושבים.

פינוי מאהל בצ'ארלס קלור
יו"ר התנועה לאיכות השלטון קשר עצמו למאהל המחאה על מנת למנוע את פירוקו

עו"ד שרגא מסר: "נראה שפקחי עיריית ת"א החליטו ליישר קו עם עמיתיהם מירושלים על מנת לשרת את השלטון בדיכוי המחאה. אני קורא לכל הצעירים להגיע למאהל המחאה וביחד נמגר את השחיתות השלטונית בישראל".

מעיריית תל אביב נמסר: "העירייה מתירה מזה מספר ימים לתנועה לאיכות השלטון להציב בשטח אוהל גדול, מתקן צל ובמה להפגנות. נציגי התנועה חרגו מן ההיתר, הקימו במקום מאהל והחנו משאיות וכלי-רכב על מדשאות הפארק ומהווה סכנה בטיחותית והרס הפארק. למרות בקשות חוזרות ונשנות וחידוד ההיתר, נציגי התנועה המשיכו לחרוג ביודעין ממה שהותר להם. העירייה תמשיך לאפשר מחאות במרחב הציבורי בכפוף להיתרים הניתנים כדין."