דני גינדי, בן 40 הוא בחור בעל מוגבלות, הוא לוקה בפיגור שכלי קל ונעזר באחותו נילי שהיא האפוטרופוס שלו, מכיוון שהוא לא יכול לטפל בגופו וברכושו. יום אחד פגשה אותו במקרה אישה בשם שרון זריהן בחנות ליד מקום מגוריו, היא אמרה לו שהיא לא מרגישה טוב וביקשה ממנו כדור. הוא עזר לה - ומאז היא "התלבשה" עליו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הלכתי אליה כל יום", מספר דני, "ואז היא התחילה לבקש ממני כסף מזומן - אמרה שהיא רוצה עכשיו, עכשיו. אמרתי לה: 'אין לי, מה את רוצה ממני?' הייתי מבולבל, לא יודע מה עשיתי". שרון ניצלה את התמימות של דני, לכאורה, וגרמה לו להביא לה שני פנקסי צ'קים ואת כרטיס האשראי שלו.

"היא ישר זיהתה לפי הדיבור שלו ולפי ההגייה שלו, שהוא טרף קל, שהוא בחור תמים", סיפרה אחותו נילי. "היא בעצם ניצלה את דני, עשקה אותו, כי אחי לא יודע לקרוא ולכתוב, והיא קנתה, עשתה קניות באלפי שקלים - 30 אלף שקל".

עוקץ בעשרות אלפי שקלים (צילום: החדשות12)
עוקץ בעשרות אלפי שקלים | צילום: החדשות12

באמצעות כרטיסי האשראי והכספים שגנבה מדני היא קנתה בחנויות אופנה ותכשיטים, ובזבזה בסופרמרקט לצרכיה. אז נכנסה נילי אחותו של דני לתמונה וניסתה לפנות לשרון, כדי שזו תחזיר לו את כספו. שבועות חלפו, שרון לא שילמה - ואז הודיעה לה נילי שבכוונתה להעלות פוסט בפייסבוק. בתגובה, איימה שרון בתביעה. 

נילי ואחיה דני ניגשו לתחנת המשטרה והגישו תלונה, אך המשטרה לא החזירה תשובות. כששבו והתלוננו שאין טיפול בתלונתם, השיב השוטר במקום כי אין דחיפות וכי "לא מדובר ברצח או באונס - בסך הכל כסף". הוא הבטיח שהתיק יטופל בתוך חודש או חודשיים, אך 3 חודשים עברו והמשטרה לא השיבה כלל. 

עוקץ בעשרות אלפי שקלים (צילום: החדשות12)
עוקץ בעשרות אלפי שקלים | צילום: החדשות12

כשזריהן עומתה עם ההאשמות שהיא גנבה עשרות אלפי שקלים מבעל מוגבלות, היא טענה מצידה כי מדובר בקשר של ידידות שהתפתח בינה לבין דני. "הוא היה בא, יושב פה, אוכל פה, מדבר, הכול", סיפרה. "מאז שהיא (אחותו נילי) נכנסה לתמונה, פתאום הוא נהיה אוטיסט, פתאום הוא נהיה לא בסדר בראש, פתאום הוא נהיה דברים שאני לא ידעתי בכלל. היו לו חברים פה, היה לו הכול פה. הכול התנהל רגיל, הוא היה יוצא בערבים, היה נפגש עם חברים בפתח תקווה". 

"הוא הרשה לי לעשות הכול", טענה זריהן. "והכסף היה אמור לחזור אליו לולא היא (אחותו נילי) הייתה מתערבת. הם הגיעו לכאן והיא התחילה לצרוח והזמנתי לה משטרה. לפני כן עשיתי איתה הסדר תשלומים. לא עמדתי בו - בגלל כל מה שהיא עשתה. זה לא היה ניצול. הוא פשוט עזר לי, אבל אני עזרתי לו בדרכים אחרות. בדברים שאני יכולה לעזור - זה היה הדדי לגמרי".

גם בפנינו שרון התחייבה להחזיר את כל הכסף לדני בפריסה לתשלומים. נשארו עוד 24 אלף שקלים, אך יש לה מלבד זה חובות רבים לאנשים שלא שילמה להם. לדני בינתיים אין מענה, לא מהבנק שאפשר לזה לקרות - ולא מהמשטרה. 

תגובת שרון זריהן: "דני ואני היינו בקשר טוב והוא עזר לי מיוזמתו. דני אינו לוקה בפיגור שכלי וכל מה שהוא אמר, נאמר לו לומר. מעולם לא קראתי לו 'אוטיסט' או ביקשתי משהו בכוח. כשחזרו הצ'קים, אחותו נכנסה לתמונה והחליטה שניצלתי אותו. חלק מהחובות כבר שולמו על ידי לחנויות ואנשים, את יתר הכסף אני מתחייבת להחזיר. דני נשמה טובה אבל אלה שגרמו לו להכפיש אותי, ייתבעו".

תגובת משטרת ישראל: "מיד עם קבלת התלונה נפתחה חקירה, והיא עודנה מתנהלת בימים אלו. לצד פעולות חקירה שכבר נעשו, המשטרה ממתינה לחקירה על ידי חוקר מיוחד מטעם משרד הרווחה, כנדרש במקרה זה. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולעשות את כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת".