כבר שלושה שבועות שמאות אלפי מטופלי רווחה בשירות הציבורי לא מקבלים סיוע בשל השביתה של העובדות והעובדים הסוציאליים. בינתיים לא מצליחים באיגוד להגיע להסכמות עם האוצר על העלאת השכר. ארבעה עובדים הסכימו לחשוף את תלושי השכר שלהם ומבהירים: "הבושה היא לא שלנו, אלא של מדינת ישראל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"שאף אחד לא יגיד שאין כסף, כי זה עלבון לאינטליגנציה", קראה רתם בן דב, עו"סית הורים וילדים מטעם עיריית רמלה. "זו אטימות, זה לא להבין את המציאות, אולי זה מתכתב עם סיפור ה'חארטה' אבל כבוד השר מוזמן למחלקה שלי שלפני שלוש שנים, בוועדה ראשונה, אנו שומעים על ילדים רעבים שאוכלים עפר. הם אכלו עפר כדי שהבטן שלהם תהיה מלאה".

העובדים הסוציאליים
העובדים הסוציאליים

בן דב חשפה את תלוש השכר שלה ומראה שעל אף שיש לה ותק של 20 שנה בתחום, היא מרוויחה שכר נטו של 7,646 שקלים ב-75% משרה. "אין לעבוד במאה אחוז משרה", הסבירה, "הרבה פעמים גם אין לעבוד ב-75% משרה. זה לבנות תפקיד מאחוזי משרה מצומצמים".

שלומית זיבוטפסקי, עובדת סוציאלית המתעסקת עם בעלי מוגבלויות מטעם עיריית אריאל, מרוויחה שכר של 5,636 שקלים. לזיבוטפסקי יש ותק של 3 שנים והיקף המשרה שלה עומד על 75%. "אני מלווה 280 משפחות, שלכל אחת מהן יש לפחות אדם אחד עם מגבלה. מרגישים את העומס בכיבוי שרפות".

העובדים הסוציאליים
העובדים הסוציאליים
העובדים הסוציאליים
העובדים הסוציאליים

"אני עובדת ב-75% משרה על שלוש מחלקות שונות", שיתפה טל סנדלר הלר, עוס"ית טיפול נמרץ בבית החולים תל השומר. על אף השכר הנמוך שהיא מקבלת, נטו 6,322 שקלים, הסבירה כי "כל חולה צריך אותך ממש איתו באותו הרגע".

גיא ישראל יוסף, עובד סוציאלי בתחום ההתמכרויות, סיפר על התסכול שהוא חווה ועל חוסר הערכה מצד המדינה: "אני עובד מיומן עם תואר ראשון, מסיים עכשיו את התואר השני עם תזה בבר-אילן. אני עובד המון שעות, הרבה מעבר לעבודה המוגדרת שלי, מקבל טלפונים בסופי שבוע, בחגים. השכר שאני משתכר הוא שכר שאחותי, שעובדת היום במלצרות, מרוויחה פחות או יותר פי שניים יותר ממני".

העובדים הסוציאליים
העובדים הסוציאליים