לראשונה, עמותת "רואים רחוק" של קשת זכתה באות הנשיא למתנדב המוענק מדי שנה ליחידים וגופים שפעילותם ההתנדבותית מייצרת תרומה לטובת המדינה והחברה בישראל. מדובר במיזם ייחודי שהחל לפעול בשנת 1999 תחת השם "יוצרים עם קשת". עם הקמת העמותה בשנת 2011, הותווה מסלול להכשרה ארוכת טווח עבור בני נוער המגיעים מאוכלוסיות הנמצאות בתת-ייצוג על המסך הישראלי ועל סדר היום הישראלי כמו דור ההמשך לעולי אתיופיה, עולי רוסיה, ערביי ישראל וקבוצות נוספות המקבלים הזדמנות להשתלב בעולם התקשורת, האמנות והיצירה.

עמותת רואים רחוק (צילום: יח"צ)
צילום: יח"צ

במסגרת הפעילות המתבצעת בשיתוף קרן רוטשילד, למעלה מ-350 נערים ונערות עברו הכשרה ב-22 מרכזי העמותה. מתוכם, 100 נכנסו לקבוצת הבוגרים אשר במסגרתה מסייעת להם העמותה להתקבל ללימודים גבוהים. בוגרים אלה מיועדים ללימודים, למדו או לומדים בימים אלו תחת מלגה מלאה במוסדות להשכלה גבוהה בתקשורת ובאמנות, בהם "סם שפיגל", האקדמיה למוסיקה בירושלים, ניסן נתיב, בית הספר למוסיקה "רימון", אוניברסיטת תל אביב והאקדמיה לאמנות "בצלאל".

האות הוענק לעמותה הערב (רביעי) בטקס שנערך בבית הנשיא בירושלים ע"י נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין. את האות קיבלה בשם העמותה טלי גורן, חברת הוועד המנהל של העמותה וסמנכ"ל תקשורת ורגולציה בקשת.

 

 

 

טלי גורן (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
טלי גורן, חברת הוועד המנהל של עמותת "רואים רחוק" וסמנכ"ל תקשורת ורגולציה בקשת | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
עמותת רואים רחוק (צילום: יח"צ)
צילום: יח"צ

"בעולם כזה שמקצועות האמנות והיצירה מאוד מקוטלגים ומוסללים לאנשים ממעמד מאוד מסוים, העמותה נותנת הזדמנות גם לעוד קולות להישמע ולהיות בזירה האמנותית", אומרת זופן גבריא, בוגרת העמותה הלומדת בסם שפיגל. "עמותת רואים רחוק נתנה לי את האפשרות לחלום על עתיד אחר, טוב יותר. כנגד כל הסיכויים, נתנו לי להגשים את עצמי. לי ולעוד עשרות אם לא מאות אחרים כמוני", הוסיף אדוארד שפרוכמן, בוגר העמותה הלומד בבית הספר למשחק ניסן נתיב.