הקרב על האסי: קבוצת "משחררים את האסי" הודיעו הבוקר (שישי) כי ההבנות אליהם הגיעו עם חברי קיבוץ ניר דוד מבוטלות וההפגנה תתקיים בכל זאת. הסיבה לביטול הסיכום: פוסט שהעלו בקיבוץ בלילה שלדבריהם מבטל את ההבנות שהושגו. "קוראים לכל עם ישראל להגיע היום להפגין מחוץ לקיבוץ", כתבו בקבוצת "משחררים את האסי". בסופו של דבר, על אף הצהרות מובילי המחאה, חברי קיבוץ ניר דוד פתחו את השער ואפשרו לציבור להגיע ולהתרחץ בנחל - בדיוק כפי שסוכם אתמול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסיבה לפיצוץ המשא ומתן בין הצדדים היא פוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של קיבוץ ניר דוד ובו צוין שההבנות בין הצדדים כללו כניסה של עד 200 איש משער ספציפי. הדברים הכעיסו את מנהלי המאבק לשחרור האסי ולכן ההבנות בוטלו.

לאכול ארוחת בוקר על הנחל - האסי (צילום: שירה סגל בורוכוב)
צילום: שירה סגל בורוכוב

"בניגוד לפרסומים שונים, אתמול סוכם, בחסות משטרת בית שאן, שהיום יפתח החוף הירוק ל-200 איש כמחווה וכתחליף להפגנה שהייתה מתוכננת", כתבו בעמוד של קיבוץ ניר דוד. "הכניסה תתבצע מהשער המערבי בלבד. המשטרה תפקח על הסדר הציבורי. מובילי המחאה התחייבו שלא תהיה הפגנה או הסתננות למרחב הקיבוץ דרך החוף הירוק. אנו קוראים למובילי המחאה לעמוד במילתם למשטרת ישראל לפני שיאבדו את רסיסי האמון האחרונים שרוחשים להם עוקביהם".

בתגובה כתבו בקבוצת "משחררים את האסי": "באישון ליל ניסו לבצע חברי קיבוץ ניר דוד מחטף ובפוסט שהעלו הם קבעו כי ההסכמות שהגענו אליהם אתמול בגישורו האדיב של מפקד התחנה, לוטפי פאלח, מבוטלות".

נחל האסי (צילום: מנחם לדרמן, פלאש 90)
נחל האסי | צילום: מנחם לדרמן, פלאש 90

"אי לכך חברי מחאת 'משחררים את האסי' קוראים לכל עם ישראל להגיע היום בשעה 12:00 אל מחוץ לשער הצהוב ולדרוש מניר דוד להחזיר לנו, כל אזרחי המדינה, את ששייך לנו על פי חוק", הוסיפו. "נגמרו המשחקים".

אחרי הקריאה של מובילי המאבק חברי הקיבוץ פרסמו הודעה נוספת: "אתמול הושג בחסות משטרת בית שאן סיכום לפיו ההפגנה תבוטל ותתאפשר כניסה של הבאים להפגנה לרצועת הנחל דרך השער המערבי, בהתאם לתקנות הקורונה. אנו קוראים להם לחזור בהם, לכבד את הסיכום עם משטרת בית שאן והקיבוץ ולפעול להרגעת הרוחות ולמנוע אלימות".