אחרי המתנה ארוכה של כמה חודשים, ואחרי תקופה שבה הישראלים רק חלמו על הגעה לנתב"ג, מעבר בדיוטי פרי, החתמת הדרכון ועלייה על המטוס, בקרוב זה צפוי לקרות עם יעדים חדשים-ישנים, שעכשיו יהפכו להיות היעדים החמים ביותר - קרואטיה ובולגריה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

קרואטיה הפכה בשנים האחרונות ליעד שאליו טסו בעיקר משפחות. אבל עכשיו, בשל האילוצים החדשים וההגבלות החדשות של הקורונה, המדינה במערב חבל הבלקן תהפוך להיות המקום שאליו כולם ירצו לטוס. מזגרב הבירה ועד הנמל העתיק של דוברובניק היפה, שטרום ימי הקורונה היה אחד המקומות הצפופים ביותר באירופה.

בקרואטיה יש גם לא מעט מקומות שלא תרצו לפספס. כך עיר הבירה זגרב שחזרה אט-אט למרכז הבמה התיירותית באירופה, מרכז תוסס של עיר תחתית עם לא מעט מוזיאונים, פארקים, וגם הרבה חנויות. גם מפלי פליטביצה, אתר מורשת לאומי עם נופים מיוחדים ולא מעט פעילויות לכל המשפחה. תוכלו גם להשתזף בחופי הים האדריאטי ובאיים הסמוכים, ויש מי שיקראו לחופים האלו תאילנד של אירופה.

קרואטיה (צילום: רויטרס)
חופי הים האדריאטי בקרואטיה | צילום: רויטרס

אם תרצו לעלות כבר בקרוב על טיסה לקרואטיה, תשלמו קצת יותר מ-250 דולרים לטיסה לא ישירה. כמו כן, יש לקחת בחשבון שבקרואטיה התגלו בשבועיים האחרונים קרוב ל-900 חולים מאומתים, כשרק אתמול נוספו 130.

אבישג אמיר שמעבירה סדנאות וטיולים עם בעלה בקרואטיה סיפרה על התרגשותה: "אנחנו שומעים שיש טיסות לקרואטיה, אני פשוט... אני פשוט הרגשתי שאלוהים הוציא את היד שלו ומלטף לי את הראש".

בבולגריה, יעד שהישראלים מכירים קצת יותר טוב, מספר החולים המאומתים שנוספים בכל יום עומד על 210, ובשבועיים האחרונים התגלו כמעט 2,800 חולים חדשים.

בעלי המלונות בבולגריה כבר מחכים לרגע שהישראלים יגיעו. מנהלת מלון "Wave Resort" בבורגס ניננה חמובה סיפרה על התרגשותה מאישור הטיסות: "אנחנו מאוד שמחים כי התיירים הישראלים היו בשנה שעברה מהלקוחות הבולטים ביותר שלנו. אנחנו מתגעגעים אליכם".

ובינתיים, בישראל, חברות התיירות כבר נערכות לביקוש הצפוי של הישראלים. סמנכ"לית השיווק של טרווליסט מיטל להט ציינה את העלייה בביקוש: "אנחנו כן רואים עלייה של עשרות אחוזים בימים האחרונים אל מול השבוע האחרון של יולי וגם, בטח ובטח אל מול הימים הראשונים של יולי".