שר המשפטים ניסנקורן אומנם הגן היום (שני) על האפשרות לקיים הפגנות גם בימי סגר, אבל אנשי הדגלים השחורים, שמפגינים בקביעות מול מעון ראש הממשלה בשבועות האחרונים, הודיעו כי יחדלו מכך בתקופה הקרובה: "מתוך אחריות חברתית לא נשתתף בהפגנות בלפור בזמן הסגר". קבוצת מחאה אחרות הודיעו שימשיכו להפגין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מדינת ישראל נכנסת לסגר השני, סגר שכל כולו כישלון מוחלט של בנימין נתניהו", נמסר מטעמם. "סגר נתניהו הוא תוצאה של נאשם בפלילים שמכהן כראש ממשלת ישראל, שעסוק מבוקר עד ערב בענייניו האישיים הכוללים מטוסים פרטיים, הטבות מס ותקיפת מערכות הצדק של מדינת ישראל, כדרך להימלט מעשיית צדק על פשעיו". 

עוד נכתב: "ההפגנות בגשרים ובצמתים נעשות בצורה בטיחותית לפי הוראות צו הבריאות. הן תמשכנה ונעדכן בהמשך לגבי התאריכים. למרות חוקיות ההפגנות בבלפור, מתוך סולידריות חברתית, נשהה את השתתפותנו בהפגנות בבלפור. נישאר קשובים לכל פגיעה בדמוקרטיה ונפעל כפי שנמצא לנכון. בכל מקרה אנו נערכים להפגנת ענק עם פתיחת המשק בדרישה חד-משמעית להתפטרות האשם במחדל הקורונה ובהרס המדינה". 

הפגנות אלימות בבלפור (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
המחאה בבלפור | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שוטרים עוצרים מפגין ליד מעון רה"מ בירושלים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בניגוד לאנשי הדגלים השחורים, קבוצות מחאה אחרות הודיעו שימשיכו להפגין, עדיין לא ברור אם ואיך יגיעו לבלפור. "אנחנו במצב חירום. מצב שלטוני, חברתי, כלכלי ובריאותי חמור מאין כמותו, תוצר של ממשלה כושלת, מושחתת ומנותקת, ובראשה מנהל כושל שמנצל מדינה שלמה כדי לברוח מאימת הדין. פתאום הם נזכרו שיש פה גם מדינה להציל? שיתפטרו. זו ממשלה של כשלון ורק אנחנו, העם, הפתרון", נמסר מקואליציית מחאות הצעירים.

עוד נמסר: "אנחנו חייבים למחות. המחאה עובדת והיא תמשיך בכל כיכר, רחוב גשר וצומת. התמודדנו בהצלחה עם ניסיונות דיכוי אלימים, הכפשות והסתה."

הפגנה נגד נתניהו בירושלים 2 (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
הפגנה נגד נתניהו בירושלים 2 | צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

בקואליציית מחאת הצעירים הדגישו כי "נוכח הסגר הקרב, נמצא דרכים להמשיך ולהפגין בנחישות ויצירתיות שהובלנו ב-12 השבועות האחרונים תוך שמירה על בריאות הציבור, ולא נחדול עד שישראל תירפא".