האירוע המטריד שהתרחש בסוף השבוע באילת, כשאותר חולה קורונה מאומת במלון "קלאב הוטל", כבר הספיק לחולל סערה גדולה. יממה לאחר הודעת המשטרה על תפיסתו והרחקתו משטח המלון והעיר כולה – החולה הגיע ל"תוכנית חיסכון" לריאיון ראשון, שבו הוא מסביר כי לא ידע שהפר את תנאי הבידוד המחייבים: "הייתי 3 ימים בבית, עכשיו אין לי חום". עיריית אילת מאיימת בתביעה נגדו - בסך רבע מיליון שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"יצאתי מהמלון עם המשפחה לכיוון החוף, לקחנו מסכות כי אנחנו לא רוצים להידבק שוב", סיפר. "פתאום התקשרו אליי ואמרו לי שמחפשים אותי בכל אילת. הוציאו אותי מהמלון, המון אנשים מהמלון הסתכלו עליי וצילמו אותי".

בשלב זה, כך נדמה, החולה המאומת כבר הבין את גודל הסערה שיצר: "אני ואשתי בכינו על המצב, מה קרה? לא ידעתי שאני צריך להישאר 10 ימים בבידוד. הייתי בבית למשך 3 ימים ועכשיו אני 'נקי' – מדדו לי חום בכניסה וביציאה מבית המלון ולא היה לי חום. רק עכשיו אמרו לי שנשארו לי בין 3 ל-4 ימים לבידוד". הוא הוסיף והדגיש שלא השתמש במתקני המלון השונים – כמו הבריכה והשירותים הציבוריים.

בתוך כך, בעיריית אילת מאיימים כעת לתבוע את החולה, ברבע מיליון שקלים. בבית המלון צפויים להגיש תביעה נגד האורח. בכתב התביעה נכתב בחריפות: "הזלזול שלך בהוראות החוק ובחיי האדם, מהווים פגיעה חמורה בביטחון התושבים והנופשים באילת. תושבי אילת אינם מתכוונים לעבור לסדר היום על התנהלותך. אנו אומדים את הנזקים שגרמת לשיקום ביטחונם של התיירים הרבים הפוקדים את העיר, בסך של 250 אלף שקלים. זה מתווסף לתביעה שצפויה מטעם המלון עצמו נגד האורח. 

אכיפה בתקופת הקורונה (צילום: דוברות המשטרה)
"אמרו לי שמחפשים אותי בכל אילת" | צילום: דוברות המשטרה

אתמול הודיעה המשטרה על הימצאותו של חולה מאומת במלון "קלאב הוטל" באילת. שוטרי יס"מ הגיעו לחדרו במלון, לבושים בחליפות מגן, והורו לו לעזוב מידית את המקום ולשוב לבידוד ביתי. הוא קיבל קנס בסך 5,000 שקלים, הורחק מהעיר והוצא עם משפחתו אל רכבו.

הבוקר הבהירה המשטרה כי החולה התגלה על ידי אורח אחר במלון – שהייתה ביניהם היכרות מוקדמת. אותו אדם זיהה את החולה, שידע כי נדבק בנגיף. אותו אדם דיווח על כך להנהלת המלון שלבסוף הזעיקה את כוחות המשטרה.