כתב N12 הותקף במהלך תיעוד עיתונאי והנייד שלו נגנב: כתבנו כרמל ליבמן הגיע היום (שלישי) לצלם כיצד הלימודים, במוסד החינוכי "תלמוד תורה אור זורח" בבני ברק, ממשיכים לפעול חרף ההגבלות והנחיות הסגר. במהלך התיעוד התנפלה עליו קבוצת תלמידים הלומדים במקום וחטפה ממנו את הטלפון הנייד שלו. שבנו הבוקר למוסד החינוכי כדי לבדוק אם הוא עדיין פתוח, לאחר שתיעדנו אותו פועל באין מפריע כבר אתמול עוד אתמול. המשטרה פתחה בחקירה בחשד לתקיפה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחד הילדים, שנראה בתיעוד מקלל ויורק על ליבמן, צעק לחברים שלו "גנבו לו את הטלפון", ובהמשך קילל וירק עליו. 

לאחר קריאת אותו הילד ושלהוב חבריו, כמה תלמידים רצו לעבר ליבמן וחטפו ממנו את הטלפון, שאותו השליכו לצד השני של הרחוב. אדם המתגורר ברחוב שצפה במתרחש מעברו השני הרים את הנייד והחל לברוח איתו מהמקום. לאחר מכן התקהלו סביב הכתב עשרות מתושבי המקום וחלק צעקו לעברו שילך משם. אותו תלמיד שחטף את הטלפון צעק לליבמן ש"הטלפון כבר שבור".

"במהלך ביצוע עבודתי העיתונאית סיקרתי הפרה של הסגר במוסד חינוכי בבני ברק", סיפר ליבמן. "בניסיון לשבש את עבודתי העיתונאית ולמנוע את חשיפת הדברים תלמידי המוסד התקהלו סביבי קיללו אותי וירקו לעברי. בשלב מסוים, אחד מהם יחד עם עובר אורח במקום גנבו את מכשיר הטלפון הנייד שלי".

הפרויקטור גמזו אמר היום בדיון על החמרת הסגר בקבינט הקורונה כי "מעל 20 אלף תלמידים במוסדות החרדיים הלא רשמיים לומדים - חרף הסגירה של מערכת החינוך". נוכח התיעוד שהבאנו, שמציג רק בית ספר אחד מתוך כמה שנפתחו, ניתן לאמת את הטענה. 

מהמשטרה נמסר כי במהלך היום נמשכו פעולות האכיפה השונות וכי במסגרתן, נסגרו הבוקר בבני ברק שתי ישיבות שפעלו בניגוד להנחיות. לכל אחת מהן נרשמו דוחות על סך 5,000 שקלים. בגבעתיים, שוטרים הבחינו במסעדה שמקבלת קהל בניגוד מוחלט להנחיות. בעל המקום נקנס אף הוא ב-5,000 שקלים והקהל שהיה במקום נדרש לעזוב.