השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה הגיע הערב (שישי) לאולפן שישי, והתייחס לשורה של נושאים בוערים על סדר היום של משרדו – ובראשם ההפגנות של התקופה האחרונה. אוחנה קרא להפסקת גילויי האלימות והדגיש כי המשטרה תנקוט ביד קשה מול המעורבים. השר הבהיר כי יחידת הסייבר המשטרתית פועלת כדי לאתר את העומד מאחורי הפרופיל המזויף שממנו יצא האיום נגד ראש הממשלה בפייסבוק:" "צריך לפעול נגדו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"האלימות נמשכת כבר כמה שבועות", אמר אוחנה. "ראינו אדם שמפגינים נגד נתניהו פגעו בו ושברו את רגלו. האלימות והשנאה לא קיימות רק בצד אחד, ואני מנסה בכוחותיי הדלים לקרוא לכולם – כן להפגין, אבל להוריד את גובה הלהבות".

"האלימות כוללת סוגים שונים – גם הסתה לאלימות וקריאות לרצח", ציין השר. "המשטרה תאכוף ביד קשה כל מקרה כזה". תופעה אחרת של ההפגנות האחרונות הייתה חסימת הכבישים ואירועי תקיפת השוטרים: "ביקשתי לעצור את הברדק הזה. אני רוצה שהמשטרה תעשה את חלקה ולא תאפשר תופעות כאלה".

באשר לכינוי ההפגנות כ"הפגנות שמאל", טען אוחנה: "אני לא חושב ששמאלני זו מילה גסה. זה בסדר גמור שיש הפגנות שמאל, מעולם לא השתמשתי במילה 'בוגד' ליריביי הפוליטיים. זה לגיטימי לצאת ולהפגין".

הפגנות אלימות בבלפור
העימותים בין המשטרה לבין המפגינים בבלפור | צילום: N12

אוחנה התייחס גם למ"מ המפכ"ל מוטי כהן, ולכך שעדיין אין בישראל בימים אלה מפכ"ל קבוע: "זה לא בטובתו ולא לטובת המשטרה שיש כבר שנה ו-7 חודשים ממלא מקום".

עוד הדגיש בנושא חקירת הפרופיל המזויף תחת השם "דנה רון", שממנו שוגר איום ברצח ראש הממשלה: "יחידת הסייבר המשטרתית פועלת כדי לאתר את הפרופיל. אני מקווה מאוד שיאתרו מי עומד מאחורי הפרופיל השקרי הזה, כי יש מישהו שעומד מאחוריו וקרא לרצח של ראש הממשלה. צריך לפעול נגדו".