גינת גרינולד, אם לילדה עם תסמונת דאון, קיבלה השבוע טלפון שהפך לסיוט מתמשך מבית הספר לחינוך מיוחד בבני ברק שבו לומדת בתה. "הבת שלך קיבלה מכה", נאמר לה - אך בפועל התברר שמדובר באירוע חריג, התעללות של ממש שעברה בתה ליהיא בין כותלי בית הספר, בשעה בו התקיים צהרון. בפוסט חשוף וכואב שפרסמה אתמול (שלישי), היא מגוללת את התרחשות האירועים ואת השאלה שלא נותנת לה מנוח גם עכשיו - מה באמת עוללו לבתה שגרם לה לחזור הבתה חבולה, נסערת ומדממת בפניה?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"זאת הבת שלי, ילדה מהממת עם תסמונת דאון, והיא לא אחרי פיגוע, היא אחרי שחזרה מבית הספר, המקום שהכי אמור להגן עליה ולשמור עליה", כתבה גינת בפוסט שפרסמה אמש ברשת החברתית פייסבוק שתוך זמן קצר הפך לוויראלי מאוד. "2 דקות לפני סיום הצהרון, אני מקבלת טלפון מבית הספר, "הבת שלך קיבלה מכה בפנים עקב מריבה עם ילדה".

ילדה עם צרכים מיוחדים שעברה התעללות בבית ספר‎ (עיבוד: n12)
ילדה עם צרכים מיוחדים שעברה התעללות בבית ספר‎ | עיבוד: n12

"בתור אמא לילדה מיוחדת, הגבתי שהכל בסדר, וזה יכול לקרות, והשיחה נותקה. לאחר מספר דקות התקשר אלי המלווה 'הבת שלך במצב לא משהו, חבולה ומדממת מהפנים'. כאן אני מבינה שהאירוע בו הייתה מעורבת בצהרון הוא לא "מכה" אלא אירוע חריג של ממש. נחרדתי רק מהטלפון וכשראיתי אותה חשכו עיניי", כתבה. "הופננו לטיפול במיון, משם לעבודת הסוציאלית של הבית חולים ולמשטרה".

"אני לא מבינה איך אף גורם מהצהרון לא חשב להרים אליי טלפון אחרי מה שעברנו עם ליהיא", אמרה בשיחה עם N12. "למה אף גורם לא טורח להתקשר ולשאול אם הכל בסדר? המוסד הזה אמור להגן ולשמור עליה, על אחת כמה וכמה שמדובר בילדה בעלת צרכים מיוחדים".

ילדה עם צרכים מיוחדים שעברה התעללות בבית ספר‎ (עיבוד: n12)
ילדה עם צרכים מיוחדים שעברה התעללות בבית ספר‎ | עיבוד: n12

גם לאחר שפנתה לבית הספר בניסיון נוסף להבין מה הוביל לכך שבתה תפגע כך בצרה חריגה, היא טוענת שקיבלה תשובות שלא מתקבלות על הדעת: "לאחר שפניתי למחנכת, שלא ידעה דבר לדבריה, פנתה אליי המנהלת, שמבירור שעלה התגלה שהמורה ננעלה מחוץ לכיתה, ואין לדעת מה היה שם!".

לאחר שקיבלה את התשובה הזאת איבדה גינת את שלוותה, "איך ילדות חינוך מיוחד נשארות לבד בכיתה?", היא מזדעזעת. "אם ראו שנפצעה ונחבלה בצורה חמורה, למה לא הזמינו טיפול רפואי? ולמה לא יצרו קשר אתנו ההורים? איך לא יודעים מי ביצע את המעשה? כמה זמן הם שהו לבד? מדוע לא נותנים לי לצפות במצלמות האבטחה שנמצאות בסמוך לכיתה שבה התרחש האירוע? מדוע בבית הספר מטייחים את הסיפור? לא אנוח עד שאדע את האמת".

למעשה עד היום גינת איננה יודעת מה עוללו לליהיא, והדבר לא נותן לה מנוח: "מדובר בילדה חסרת ישע עם תסמונת דאון, שלא מדברת כל כך והיא אחרי כמה ניתוחי עניים. היא חזרה מבית הספר באותו יום עם דימום מהעין, דימום מהראש, ושטפי דם על כל הפנים, זה לא מכה של רגע, זה חבטות שכל שניה היא נצח". 

מהנהלת בית הספר נמסר: "המקרה המצער מוכר להנהלת בית הספר וטופל בכל המישורים. בבית הספר לומדים תלמידים עם התנהגות מאתגרת והצוות מתמודד יום יום בסיוע צמוד של צוות מקצועי הכולל פסיכולוג ומנתח התנהגות למתן מענים מותאמים".

"מדו"ח סיכום האירוע שנערך ע"י ההנהלה והועבר לכלל הגורמים הרלוונטיים, מתברר כי מספר בנות שהו יחד עם מדריכה צמודה בכיתה. המדריכה שעמדה בפתח הדלת נדחקה מסיבה שאינה ברורה לאחור ודלת הכיתה ננעלה למספר דקות בודדות. בפרק הזמן הקצר, 2 ילדות, תלמידות הכיתה, התגוששו ביניהן. מיד כשדלת הכיתה נפרצה, הבחינה המדריכה במתרחש ויצרה קשר מיידי עם התלמידה".

"מאז מקרה האירוע הנהלת בית הספר עומדת בקשר רציף עם המשפחה. מעבר לכך, מחנכת הכיתה הגיעה אמש לבית התלמידה בכדי לסייע בטיפול בה. חשוב לציין כי בדו"ח המסכם נמצא כי בית הספר פעל לפי ההנחיות. הנהלת בית הספר תעשה ככל שעל ידה שאירוע מצער שכזה לא יתרחש שוב, והדברים יחודדו בשיחות מיוחדות לתלמידות".