קמפיין "שוברים את הכלים" של עמותת "מסעדנים חזקים ביחד" יצא לדרך אמש (שלישי) ומסעדנים רבים שברו צלחות כאות מחאה נגד הסגר השני ובפרט נגד החלטת הממשלה לאפשר משלוחים בלבד בזמן הסגר ללא אפשרות לטייק אווי מהמסעדות. בנוסף, דרשו המסעדנים את קבלת הפיצויים שהובטחו להם מהממשלה עוד לפני הסגר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כחלק מהמחאה קבעו המסעדנים כי באותה השעה תתקיים שבירת צלחות באלפי מסעדות ברחבי הארץ כאקט מחאתי על היציאה לסגר ללא מענקים וללא תכנית סדורה. "בשעה 19:00 יש להיאסף מספר אנשי צוות במסעדה: בעלים, שף, טבחים, מלצרים, מנקים וכו' ובבת אחת לשבור צלחות", קראו מארגני המחאה.

הם קראו למסעדנים לצלם את השבירה בצורה ברורה ולהעלות לרשתות החברתיות עם ההאשטאג #שובריםאתהכלים. בסרטון שהורכב מכמה מסעדנים ניתן לראות אותם פונים במחאה לראש הממשלה בעת ניפוץ הצלחת.

ארז קומרובסקי מגיע לבשל ביקב דלתון
"לסגור ולהיפתח - מה אני נראה לכם אקורדיון?". ארז קומרובסקי | צילום: מיכה לובטון, יחסי ציבור

גל מקונדיטוריית גל בחיפה אף לקח את זה צעד קדימה ושבר 3 צלחות: "צלחת שחורה - זה דגל שחור לדמוקרטיה. צלחת אדומה - כדי שאנחנו המסעדנים לא נהיה סדין אדום לאף רה"מ ולאף פוליטיקאי מושחת שיחשוב שהמדינה הזו תימכר תמורת הסכם שלום עם בחריין. צלחת לבנה זו צלחת האומרת שאנחנו אף פעם לא נרים ידיים ולא ניכנע לראש ממשלה ששם אותנו בני ערובה שלו במדינה הזו".

הבעלים של מסעדת טש וטשה, מיקי טשטש הצטלם גם כן ואמר: "לא הגיוני שמותר להתפלל ולנו אסור להתפרנס". השף ארז קומרובסקי: "הממשלה הזו לא נורמלית - אנחנו לא מתכוונים שוב לסגור ולהיפתח, לסגור ולהיפתח - מה אני נראה לכם אקורדיון?".