רעייתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין הגיבה אמש (רביעי) לדיווחים אודות מסיבת יום ההולדת שקיימה בבית פרטי בהרצליה בשעה שבעלה הכריז על החמרת ההגבלות על התקהלויות. בפוסט שכתבה אירינה נבזלין היא תקפה בחריפות את הדיווח ב"כאן 11" וסיפרה על מה שאירע בביתה: "כתבה מגמתית, עמוסת אי דיוקים ועם חצאי עובדות, עובדות מסולפות ושקרים של ממש".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי הדיווח של רועי ינובסקי, אדלשטיין נסע אחרי מסיבת העיתונאים בערב יום חמישי לבית בהרצליה ושם חגג לאשתו יום הולדת, זאת - אחרי שהודיע על הגבלת התקהלויות בבתים פרטיים ל-20 איש. למסיבה, כך דווח, הגיעו עשרות מוזמנים. 

יצוין כי עצם קיום האירוע לא היווה הפרה של ההנחיות, שכן הן עדיין לא נכנסו לתוקף. ואולם, אדלשטיין הכריז שמדובר ב"מצב חירום" וכ"מלחמה" כך שלא בטוח שהקריטריון היחיד לקבלת ההחלטות הוא ציות רשמי להנחיות. 

"איני נוהגת לשתף את חיי הפרטיים, אבל כשישנה פגיעה כל כך בלתי הולמת באמת ובהגינות בסיסית כלשהי, אני חשה שחובה לחשוף את העובדות כהווייתן", כתבה נבזלין בפוסט בתגובה לפרסום. "ביום חמישי שעבר חגגתי יום הולדת פרטי בחצר בית. בניגוד לדברים ולהצגתם בכתבה, האירוע המצומצם נערך בחצר גדולת ממדים, ולא בתוך חלל סגור".

נבזלין המשיכה: "הוזמנו פחות מחמישים אנשים, לשעה 18:00, בין השאר כדי שגם הכמות המצומצמת הזו, תתפזר על פני יותר שעות. מספר המוזמנים שהגיעו היו כ-40. הם הונחו מראש לא להגיע במידה שיש להם תסמינים בריאותיים חשודים, אם באו במגע עם חולה קורונה וכיו"ב. בכניסה ובתוך החצר, הוצבו בקבוקי אלכוג'ל, סלסלות לחלוקת מסכות לכל מי שרוצה להחליף למסכה חדשה, והובהר לכולם לשמור על כללי הריחוק החברתי וההיגיינה".

יולי אדלשטיין בהצהרה (צילום: פיטוסי , פלאש 90)
אדלשטיין בהצהרה | צילום: פיטוסי , פלאש 90

"לאור ההחלטה לערוך אירוע כה מצומצם, נאלצתי לא להזמין כמה מהאנשים האהובים ביותר עליי. לרבות כל מי שנמצא בקבוצת סיכון או בגיל מבוגר, שלא הגיעו. כולל קרובי משפחה ואנשים אהובים, שמעולם לא נעדרו מיום הולדת שערכתי. אפילו אבי החורג, סבי וסבתי היקרים. לא הזמנו כל מי שעלול לעמוד בסכנה כלשהי. כאמור, עמדנו בכל ההנחיות והתקנות באופן המחמיר ביותר". 

"בניגוד לפרסום הדיבתי, אף אורח לא התבקש ולא חתם על הצהרת סודיות. זה מופרך. הניסיון למסגר את האייטם כמסיבה של יולי אדלשטיין עלוב ועצוב במיוחד. אני אדם פרטי, שחגג באירוע מצומצם, באוויר הפתוח, על פי כל כלל מחמיר, עם חבריו. בעלי הגיע לברך אותי, אשתו, אחרי 22:00, בתום עוד יום עבודה מפרך למען בריאות הציבור והמלחמה בקורונה. הוא הגיע בשעה שרוב המוזמנים כבר עזבו את המקום".

"מאותו הרגע, ניסו מי שניסו לדחוף את הנון־סיפור הזה לכל מערכת אפשרית. כמה מהמערכות הגדולות והרציניות בארץ בדקו אותו, וירדו ממנו. לא נדרש שום לחצים או תחינות, בפשטות – כשהאמת לצדך, והעיתונאים שמולך הם הגונים ועם שכל ישר, לא מפרסמים את שלא ראוי לפרסום. העיתונות החופשית בישראל צריכה להמשיך לעקוב, לבקר, להתריע. לחשוף כל איש ציבור שאינו עומד בסטנדרטים שהוא עצמו מציב לציבור. לצערי, לא מדובר בשום צורה במקרה כזה כאן. ודאי לא במסגור מתלהם ושקרי כפי שראיתי. זה בעיקר מעציב אותי".