שיירות מחאה בכבישים לקראת הסגר: בעוד הכנסת דנה בהגבלת ההפגנות במהלך הסגר המחמיר שייכנס לתוקף ב-14:00, תנועת "הדגלים השחורים" יצאה היום (שישי) לכבישים בכמה שיירות מחאה. מפגינים נעו בכבישים בתל אביב, בנימינה, מודיעין, ירושלים, באר שבע ובמוקדים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שיירת מחאה נוספת
"נכשלת, לך": כך נראו שיירות המחאה

"לא צריך להיות אפידימיולוג כדי להבין שהצרה בישראל היא לא המגיפה אלא הניהול הכושל של בנימין נתניהו", נכתב בהודעת הדגלים השחורים. "המחדלים העצומים שלו עולים למשק הישראלי 35 מיליארד שקלים. המחאה נגדו תימשך כי אזרחי המדינה לא יוותרו לעולם על הרצון לחיים טובים".

עוד נמסר מטעם הדגלים השחורים: "ההתנהלות של הנאשם בימים האחרונים הוכיחה שאת נתניהו לא מעניינים האזרחים והאזרחיות, הוא מתעסק בעצמו, בהמלטות מהמשפט ובהפגנות. נתניהו עוסק יותר בלקיחת כביסה לוושינגטון מאשר בבריאות עם ישראל. האזרחים לא יקבלו יותר את נתניהו כראש ממשלה. נפגין נגדו בכל שכונה, בכל עיר, בשיירות ובמרפסות - זמנו של נתניהו תם".

ברחובות תל אביב נצפו כמה שיירות - ליד בניין העירייה בכיכר רבין, בציר אבן גבירול ובאזור הטיילת. "נכשלת, לך הביתה", צעקו כמה מוחים והניפו שילוט נגד נתניהו. עומסים הורגשו בכמה צירים בתל אביב ואנשים מחאו כפיים לשיירות בצמתים.

תל אביב
המחאה עברה גם ליד עיריית תל אביב

טרם התברר סופית אם ההפגנות הגדולות בבלפור יוכלו להתקיים במהלך הסגר. הכנסת לא צפויה להספיק להשלים את החקיקה, ונתניהו בחן אפשרות להעביר תקנות לשעת חירום - אך בכחול לבן הבהירו שיתנגדו. על אף שהגבלות ההפגנות עוד לא אושרו סופית בכנסת, התארגנו הפגנות קטנות בטווח של קילומטר. באחת ההזמנות להפגנה מחר נכתב: "קילומטר איט אז, כולם יוצאים לכיכרות - דמוקרטיה לא סוגרים".