אלה סימנוביץ' בת ה-36 מחולון מרגישה שהיא לבד. יש לה אמנם ארבע בנות אבל היא מגדלת אותן בעצמה נוכח העובדה שהגרוש שלה סובל מנכות קשה ומתקשה לסייע. היא בעצמה מתמודדת עם מחלה שבגללה איננה יכולה לצאת לעבוד וכבר תקופה ארוכה שהיא ובנותיה מרגישות מחסור רב. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בחודשים האחרונים בשל משבר הקורונה, הבנות נשארו זמן רב יותר בבית ולכן נדרשה אלה להוציא גם יותר כסף על אוכל ותעסוקה. כעת היא מרגישה שהיא הגיעה לקצה. "אני כל היום בוכה", סיפרה אלה שנתמכת על ידי ארגון "לתת" שמספק לה סלי מזון. "בגלל המחלה שלי אני לא במצב לבשל לבנות שלי וזה מחסל אותי".

בבית שלוש הבנות הגדולות משתמשות במחשב אחד ובנייד אחד כדי ללמוד עם הכיתה, מה שמקשה עליהן במיוחד. "כבר יצאו להן העיניים מלהיות כל היום בזום דרך הפלאפון, זה יוצר מתחים שגם ככה קיימים מהשהות של כולנו בבית כל היום".

אלה מתקיימת מקצבת הנכות שהיא מקבלת ומהלוואה שלקחה מהבנק, אך היא טוענת שמצב זה זמני. "אני שנייה מלקרוס. אין לי משפחה ואני לבד פה בארץ. עד לפני הקורונה הייתי גם מתאשפזת כל כמה חודשים. אבל עכשיו אני צריכה להיות חזקה בשביל הבנות שלי. הספה קרועה, כביסה אני עושה בידיים כי המכונה התקלקלה, אני לא מצליחה לחשוב מאיפה להתחיל להביא את הדברים האלו בכלל".

נוכח מצבה, אלה הייתה שמחה לקבל כתרומה את הדברים שלהם משפחתה זקוקה יותר מכל: מחשב נוסף, ספה, ומכונת כביסה. ניתן לפנות אליה ישירות כאן: alusik3000@gmail.com

"התפרצות הקורונה והמשבר הכלכלי החמור פגעו אנושות באוכלוסיות הנזקקות ביותר", ציין ערן וינטרוב, מנכ"ל ארגון לתת. "מאות אלפי משפחות עניות נאלצות לשהות בבית לתקופות ממושכות במהלך החופשים, ובהן עשרות אלפי "עניים עובדים" שאיבדו את מקור הפרנסה העיקרי שלהם ומצויים במאבק הישרדותי יומיומי וקשה מנשוא". 

"לצערנו, בחודשים האחרונים אלפי אזרחים ממעמד הביניים שאיבדו את מקום עבודתם ונמצאים מחוץ למעגל התעסוקה כבר כחצי שנה, פונים לקבלת סיוע מעמותות מזון לראשונה בחייהם ועלולים להידרדר לעוני ולהפוך להיות עניים חדשים. אם הממשלה לא תיישם תכנית סיוע משמעותית בהיקף נרחב באופן מידי, אנו עלולים לראות קריסה של המשפחות נזקקות והצטרפות של עשרות אלפים למעגל העוני". 

לתרומות:
אתר לתת או בטלפון 6833*

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il