ליטל ברסי, בעלת גן "המשפחתון של טולי"  ברמלה החשודה בהתעללות בפעוטות,  שוחררה אמש למעצר בית בביתה ביבנה. בעקבות ההפגנות הסוערות במהלך הלילה, אליהם הגיעו כשלוש מאות איש לפחות, המשטרה החליטה להעביר אותה באמצע הלילה לדירת מסתור מחשש שמישהו ינסה לפגעו בה. כמו כן, דיירי הבניין לא הסכימו שהיא תישאר במתחם מאחר והיא מהווה מטרד עבורם.

על השחרור החליטה שופטת בית משפט השלום בראשון לציון, אפרת פינק. “הואיל וכל המיוחס לחשודה הוא מכוח ניהול הגן, ולא הייתה לה מעורבות במעשה התקיפה ממש, אני מורה על שחרורה”.  גם משה ברסי, בעלה של ליטל, שוחרר היום למעצר בית. בנוסף שוחררה אחת המטפלות, בטי זייתון. ארבע מטפלות נוספות בפעוטון נשארו בינתיים במעצר: רוחמה סעד, נירית שויד, ננה צאצאשווילי ואורלני שרגני.

"ליטל ברסי מבחינתנו היא ראש הפירמידה ואתמול היא שוחררה למעצר בית. לקחנו את זה מאוד מאוד קשה", אומרת ג'ני אלבו אמא לילדה במשפחתון של טולי בשיחת טלפון עם mako. "קיימנו הפגנה מחוץ לבית בו היא שהתה ואנחנו מוחים בתוקף על שחרור ממעצר שלה ושל עוד אנשי הצוות כולל של בעלה מאחר וקשה לנו מאוד לדעת שהם לא מאחורי סורג ובריח. יחד עם זאת, אנחנו סומכים על הפרקליטות שיעשו עבודתם נאמנה ושכבר שבוע הבא יוגש כתב אישום נגד המעורבים בפרשה. קשה לנו מאוד, הילדה שלי נמצאת בסרטונים ששוחררו ואני לא יכולה להשתחרר מהמראות של מה שעברה".

אך לא כל ההורים מסכימים עם אלבו.  "אני לא מבין איך מעבירים אותה מתחת לאף שלנו למקום אחר, איך משחררים אותה זה מטורף", אומר מני חרתי אשר בנו היה בגן גם כן. "אנחנו לא מאמינים שהמדינה נותנת חסות לעבריינים ושמה עליהם שומרי ראש מכספי ציבור, מכספי מדינה. המדינה משלמת לשוטרים שישמרו על מי שפגעה ביקר לנו מכל. השוטרים שהיו בהפגנה הדפו את ההורים שבאו לזעוק את התסכול והזעם כי המדינה הפקירה את הילדים שלנו. במקום שהמדינה תשמור על הילדים שלנו ויהיה פיקוח על הגנים  מממנים שוטרים שידחפו הורים ויגנו על פושעת בגופם".

ירון יומה, שגם בנו היה בגן מספר כי קיבלו יחס חם ואוהב מתושבי השכונה. "היבנאים תמכו בנו, כיבדו אותו, הייתה מחאה ענקית ואנחנו נמשיך לרדוף אותם  עד שהצדק יצא לאור. לא נשתוק עד שהיא תקבל את הענישה שלה ומה שמגיע לה".

ד"ר עינת הולנדר, אם יחידנית לתאומות בנות שבע וחצי, הגיעה להפגנה מביתה, המרוחק מביתה של ברסי מרחק שי בניינים בלבד.  " לא יכולתי להישאר בבית אני כבר לילות לא ישנה. כאמא וכמי שעובדת עם ילדים באתי לחזק את ההורים בכאבם, להפגין נגד העדר הפיקוח על מסגרות מסוג זה ובעד החמרה משמעותית בענישה. אני מזועזעת מהמקרה עד עמקי נפשי. משהו חייב להשתנות כאן דרמטית ומיד, ילדינו אינם הפקר".

הפגנה מול ביתה של ליטל ברסי

 

עורך הדין  עדי כרמלי , המייצג את הורי הגן מסר בתגובה כי:" קיבלנו את הודעת הפרקליטות ומטבע  הדברים, ללקוחותיי היא קשה לעיכול שעה שהם מביטים בפעוטות שלהם ויודעים היום על ההתעללות שחוו בגן של ליטל. יחד עם זאת חשוב לציין שהיחס והטיפול של משטרת ישראל ובראשם פקד יניב עמרם ופרקליטות מחוז מרכז בתיק הזה הם מקצועיים ולאורך הדרך שמרו הם באדיקות על זכויותינו כנפגעי עבירה . אנחנו סומכים על שיקול דעתם בבניית המדרג והאבחנה בין החשודים בתיק ובטוחים שימשיכו לפעול בנחישות למיצוי הדין באופן הולם .  אנחנו מצידנו נמשיך לעקוב ולפעול גם בהחמרת הענישה והפיקוח וגם בשינוי חקיקה.  פרק המעצר לגבי כמה מהחשודים תם - אך ההליך לא נשלם".

עורך הדין עדי כרמלי

עו״ד סוזי עוזסיני ארניה המייצגת את ליטל ומשה ברסי מסרה בתגובה לשחרורו של משה ברסי:  "בית המשפט ביצע אבחנה בינו לבין הסייעות ושמחה כי המשטרה והפרקליטות הסירה  את התנגדותה לשחרורו והסכימה לשחרור".