שוב עימותים בירושלים: גם הלילה (בין שני לשלישי) יצאו מאות מפגינים חרדים במחאה נגד החלטת הממשלה להטיל סגר על שכונת רוממה. המפגינים חסמו את צומת שמגר-ירמיהו בסמוך לכניסה לעיר, ירו זיקוקים באוויר ושרפו פחים. בשלב מסוים החלו להתפתח עימותים בין המפגינים לכוחות המשטרה, שעיכבה ועצרה 21 מפגינים. מוחים שרפו עצים מול הבית של השר ליצמן.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בהמשך למגמה משני הלילות האחרונים, המשטרה עיכבה 21 מפגינים, כשאחד מהם הוא ילד בן 13 שאחיו נעצר בהר הבית לפני כשבועיים. בשונה מהלילות הקודמים, המשטרה הפעילה יד קשה מול המפגינים שרובם הגדול היו צעירים משולהבים שיצאו להפגין נגד הסגר שהטילה הממשלה על שכונתם.

הפגנות נגד הסגר בשכונות החרדיות בירושלים
המהומות בירושלים, הלילה | צילום: אוליבר פיטוסי , פלאש 90

הבוקר, המשטרה הביאה בפני בית משפט השלום בירושלים 6 חשודים מתוך 21 המפגינים שנעצרו במהלך הלילה בצומת הרחובות שמגר-ירמיהו בירושלים. לטענת המשטרה, העצורים הפרו את הסדר הציבורי והתפרעו. 

לגבי 2 מהם, המשטרה תבקש להאריך את מעצרם לאחר שאחד מהם נחשד שיידה אבנים לעבר שוטרים וגרם לפציעת שוטרת. החשוד השני נחקר בחשד לפגיעה ברכוש.

הפגנות החרדים בירושלים נגד הסגר בשכונות
עימותים מול המשטרה, הלילה | צילום: אוליבר פיטוסי , פלאש 90

במקביל, עשרות מפגינים הגיעו לביתו של שר השיכון וחבר מפלגת יהדות התורה יעקב ליצמן, זאת במחאה על אזלת היד של הנציגים החרדים בכנסת אל מול החלטות הממשלה. בשתי הזירות נמצאים כוחות משטרה רבים השולטים במצב.

תיעוד מההפגנה בירושלים
תיעוד מההפגנה בירושלים | צילום: יהודה וייסבורד
המפגינים שרפו עצים ופחים
המפגינים שרפו עצים ופחים | צילום: יהודה וייסבורד

מדוברות המשטרה נמסר: "כוחות המשטרה ממשיכים לפעול אל מול מפרי הסדר, על מנת להשיב את הסדר הציבורי - ועיכבו עד כה 20 חשודים. אחד מהחשודים נעצר על ידי השוטרים עת שהתכוון על פי החשד לשגר זיקוקים 'מכוורת' שנתפסה ברשותו".

שרפת עצים מחוץ לביתו של ליצמן
שרפה מחוץ לביתו של ליצמן, הלילה | צילום: none, מחאות החרדים הקיצוניים