כשברקע הוויכוחים בקבינט הקורונה על הידוק הסגר, והמאבק על קיום ההפגנות בבלפור נגד ראש הממשלה, אמר הערב (רביעי) אחד ממארגני המחאה כי במידה ותתקבל החלטה להגביל את ההפגנות – ככל הנראה יעתרו לבג"צ. "אנחנו לא רוצים לעשות הפוגה – כי לא עושים הפוגה בהפגנות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפעיל החברתי אייבי בנימין, ממארגני המחאה מול מעון ראש הממשלה, התייחס הערב לאפשרות שהממשלה תחליט לאסור את ההפגנות בבלפור כחלק מהסגר המחמיר: "אנחנו נכבד כל החלטה של בית משפט או של הממשלה, בהנחה שהיא חוקית - אבל אנחנו נעתור לבג"צ כנראה".

הפגנה מול מעון רה"מ בירושלים (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש/90 )
ההפגנות מול מעון ראש הממשלה בירושלים | צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש/90

"אנחנו בסולידריות מתמדת עם המדינה", אמר בנימין. "כי עצם זה שאנחנו מפגינים זה לטובת המדינה בעינינו, כדי להציל אותה משלטון שלא יודע לתפקד וגם מושחת. אנחנו לא רוצים לעשות הפוגה, כי לא עושים הפוגה בהפגנות. מי שוותיק כמוני בהפגנות, עוד מפתח תקווה והפגנות בגז ובדיור, אתה שם רגל על הגז - ואתה לא עוצר".

כמו כן, הכחיש בנימין את ההדבקות בהתקהלות בבלפור: "הדבר החשוב להגיד, ההקבלה הפוליטית בין התפילות שיש שם מיליוני מגעים ואנשים שרוצים לשבת במזגן, שם יש הדבקות, מול הפגנות באוויר הפתוח – שם אין שום אינדיקציה להדבקות".

בהמשך דבריו התייחס גם לאמירתו של הפרויקטור רוני גמזו, שאמר היום כי ישנן אינדיקציות להדבקות גם בהפגנות. "שיוכיח, שיביא מספרים, נתונים, שיביא לי שם של אדם שנדבק אצלנו. אנחנו מדברים על מצב פוליטי. רוני גמזו, לצערי, נדבק בחיידק הפוליטי כי הוא קרוב למקבלי ההחלטות. אנחנו שומרים על החוק, שומרים על כל דבר שהמחוקק יגיד לנו".

ארוחת חג מול מעון ראש הממשלה בבלפור (צילום: N12)
ארוחת החג מול מעון רה"מ | צילום: N12

כשנשאל בנימין על התמונות מערב ראש השנה בבלפור, כאשר ערכו סעודה בניגוד להנחיות וללא שמירת מרחק אמר: "ההפגנה בבלפור 7/24 מאז 6 ביוני. היא כוללת ערבי חג, כיפור, סגר - והיא תישאר כזאת".

"אנחנו שומרים על מסכות", הוסיף, "ובאוויר הפתוח המרחק הוא פחות רלוונטי, אבל גם על זה אנחנו מנסים. אני רוצה שתדעו, אני אומר לך כאן, אנשים אוכלים בלי מסכות, וימשיכו לאכול בבלפור וגם בחג הבא נהייה שם. תפסיקו לחפש אותנו. אנחנו באים לשבת שם 7/24 וזה כולל לאכול, ומה לעשות, צריך להוריד מסכות כשאוכלים".