הסרטון המקומם מתחנת הרכבת שחולל סערה - חלק מקמפיין: בתחנת הרכבת בבת ים התרחשה הבוקר (חמישי) תקרית מוזרה ומקוממת שבמהלכה אדם המחופש למאבטח בתחנה עמד בכניסה לרציף, והורה לנוסעים חרדים לא לעלות לרכבת בטענה ש"אין כניסה לחרדים". נוסעים המומים שהיו בתחנה תיעדו את מעשיו והתעמתו איתו, תוך שהוא דורש מהם לא לצלם אותו. כעת מתברר שהאדם הוא למעשה שחקן שעיריית בני ברק שכרה כדי למחות על כך שמתוכנן קו רכבת קלה בגוש דן שלא עובר בעיר החרדית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ברכבת ישראל מיהרו להבהיר כי האדם המצולם בסרטון אינו מועסק על ידה או על ידי חברות הנותנות לה שירותים כלשהם. זמן קצר לאחר מכן, פורסמה הודעה מטעם עיריית בני ברק, שהבהירה כי היא זו שעומדת מאחורי פברוק התקרית. 

"שרת התחבורה צודקת: מזעזע שמתכננים רכבת מטרו ללא חרדים לאחר שכל פניותיה של עיריית בני ברק ותושביה לא עצרו את חברת נת"ע מלהגיש תוואי לרכבת המטרו שעוקף את העיר, נאלצנו להמחיש את ההצעה ההזויה בסרטון המחשה", ציינו.

בשטח כבר חופרים, אבל מתי זה יקרה באמת? (צילום: נת"ע)
הסרטון המקומם - מחאה על כך שהרכבת הקלה לא תעבור בבני ברק | צילום: נת"ע

"מדובר בשחקנים שהצטלמו כדי להמחיש את חומרת התוכנית של החברה הממשלתית נת"ע לעקוף את בני ברק בתוואי המטרו שמוגש בימים אלה", הבהירו, "בני ברק היא העיר שמובילה בשימוש בתחבורה ציבורית במטרופולין גוש דן (88%) ועם המספר הנמוך ביותר של כלי רכב לנפש באזור – מכונית אחת ל-10 תושבים. למרות זאת, בחברה הממשלתית נת"ע מתכוונים להגיש בימים הקרובים תוואי של המטרו שיעקוף את העיר החרדית וישאיר אותה היחידה מבין 24 ערי גוש דן – ללא תחנה". 

"הסרטון צולם ברכבת, אבל נועד רק כדי להמחיש את ההזיה שמתכננת לנו חברת נת"ע", הבהירו בנוסף. "יצוין כי בניגוד לנת"ע, אין כל טענה כלפי רכבת ישראל שמשמשת דוגמה ומופת לשירות לכלל הציבור ויש לה כמובן גם תחנה בבני ברק".

מחברת נת"ע נמסר: הטענות לפיהן נת"ע מפקירה את העיר בני ברק תמוהות, לאור התיאומים הרבים שהתקיימו מול העירייה ובעיקר נוכח תוואי המטרו m2 שהופקד לאישור בועדת התשתיות הלאומיות. קו המטרו עובר בעיר ועוצר ב 3 תחנות לרווחת התושבים, זאת לצד הקו האדום ברק"ל הצפוי לפעול בבני ברק. נציין כי את התוואי המדוייק יקבעו אנשי המקצוע בוות"ל, בכובד ראש, ולא בפרובוקציות מזדמנות.
  

"פקח מרשה לעצמו לעשות סלקציה, זה מזעזע"

טרם בירור פרטי האירוע ותגובת רכבת ישראל, הסרטון עורר מהומה במערכת הפוליטית. סגן השר מאיר פורוש פרסם בתגובה לתיעוד: "מזעזע לראות עד היכן מדיניות ההסתה נגד החרדים מחלחלת, מדאיגה העובדה שפקח ברכבת ישראל מרשה לעצמו לעשות סלקציה ומונע מחרדים את עלייתם לרכבת. אני דורש משרת התחבורה שתקרא לסדר את מנכ"ל רכבת ישראל על התנהגות עובדיו. בושה".

גם יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ מיכאל מלכיאלי, הגיב לסרטון: "שוחחתי עם מיכאל מייקסנר מנכ"ל רכבת ישראל והוא מגנה בחומרה רבה את המעשה שעשה האדם על דעת עצמו. מראות שכאלו מצמררים ומחרידים ונובעים מההסתה הפרועה שיש בשיח  ציבורי כנגד החרדים. אני מודה על התנצלות. יחד עם זאת, לא נעבור לסדר היום על מקרים ומראות שכאלו כלל".

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "בדקות האחרונות הופץ סרטון בו נראה אדם עם אפוד צהוב עומד על רציף תחנת רכבת ומנהל דין ודברים פוגעני עם נוסעים. יובהר כי האדם הינו מתחזה לעובד ואשר אינו מועסק על ידי רכבת ישראל או חברות הנותנות לה שירותים כלשהם. האדם הורחק מהרציף על ידי צוותי הרכבת באופן מיידי. הרכבת תגיש תלונה במשטרה ותשקול צעדים משפטיים נוספים כנגדו".

ממשטרת ישראל נמסר: "מבדיקה שנערכה במשטרה עולה כי הסרטון הינו מבוים. מדובר באנשים שצילמו את עצמם, כאשר אחד מהם מביים מצב שבו מונעים מאדם שהתחפש לחרדי להיכנס לרכבת. ככל שרכבת ישראל תבקש להתלונן, הנושא ייבדק".