דקות ספורות לפני כניסת החג ביום שישי האחרון, התרחש במצפה רמון ניסיון רצח. גבר דקר את אשתו בכל חלקי גופה והיא פונתה לסורוקה במצב קשה, כשהיא מורדמת ומונשמת. אתמול (שני) חל שיפור במצבה ומצבה מוגדר כעת בינוני. אימה של הנדקרת סיפרה בראיון על שיחת הטלפון המבעיתה עם ביתה בזמן שכמעט נרצחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"איך הוא עשה את זה? איך הוא היה יכול? בשקט, כדי שאנחנו לא נשמע, כדי שהשכנים לא ישמעו", הזדעזעה אימה של הנדקרת ותיארה את שיחת הטלפון שלה עם ביתה שהפכה לעדות לניסיון רצח. 

"הבעל הכה אותי, ואני חוזרת לכרמיאל ממצפה רמון", תיארה מה אמרה לה ביתה. "ואז הבעל מתקרב לשיחה, אומר "היא משקרת", ואז תוך כדי אני שומעת את הבת שלי אומרת "אל תתקרב אליי". ואז הוא אומר "את לא לוקחת את הילד לאף מקום". אז הבת שלי אמרה "לא, דקה אחת אני לא נשארת איתו". "אני לוקחת את הילד ואני באה".

ניסיון רצח במצפה רמון
זירת ניסיון הרצח

ואז שחזרה האם את רגעי האימה: "תוך כדי אני שומעת צעקות של הבת שלי, בשנייה אחת - זעקה. הזעקה נכנסה לי באוזניים שלי ובאוזניים של בעלי "אבא, אבא, אימא, תעזרו לי". ובשנייה אחת אנחנו כבר לא שומעים אותה, אנחנו שומעים אותה כאילו שהיא נגמרה. שמעתי קולות מזעזעים, שמעתי את הילד בן שנה ועשרה חודשים צורח".

אלו היו הרגעים הקשים ביותר שעל פי החשד היוו את רגעי הדקירה. אתמול היא שבה להכרתה והיום חל שיפור נוסף במצבה שמוגדר בינוני, והיא הועברה מהיחידה לטיפול נמרץ. על פי אימה, המשפט הראשון שאמרה אחרי שהתעוררה היה: "למה הוא עשה לי את זה?".

שיפור במצבה של האישה שנדקרה (צילום: החדשות 12)
"איך הוא עשה את זה? איך הוא היה יכול?". אימה של הנדקרת | צילום: החדשות 12

האם הוסיפה כי הבת תיארה לה את שיחתה עם בעלה ברגע הדקירה: "איך אתה יכול להרוג אותי? אני אימא של הילד שלך". אז הוא אמר "לא. לילד שלי לא תהיה אימא. את לא תישארי בחיים". לניסיון הרצח הזה קדמה תלונה על אלימות שהוגשה לפני כשנה. תלונה שאותה ביקשה הנדקרת למשוך.

מפרקליטה של הנדקרת עו"ד בן עוז נמסר: "תפקידה של משטרת ישראל הוא לחקור ולמצות כל תלונה עד תום. לסגור תיק אלימות במשפחה מחוסר ראיות, עלול להוות גזר דין מוות לנשים שחיות יום יום, שעה שעה, בצל הפחד והאימה".

_OBJ

להוריה שלה יש רק מסר אחד להעביר לבנות הסובלות מאלימות כלפיהן: "כל מי שחיה בפחד - ברגע שאתן מרגישות מאוימות, שאתן מפחדות, תעשו את זה, אבל לא לבד. תעשו את זה בחוכמה, תקומו ותצאו עם עזרה של עוד מישהו".