תושבי צפון תל אביב הופתעו לגלות בימים האחרונים מלונית קורונה באחת השכונות בעיר. המלונית מיועדת ככל הנראה לחולי קורונה חרדים, אך בעירייה טענו שלא ידעו על קיומה, וכך גם ככל הנראה שאר הרשויות. "איפה רון חולדאי?!", כתבה אחת התושבות. בלשכת גנץ הבהירו כי המהלך אושר אתמול ואף תואם עם העירייה, כדי למנוע יציאת תלמידי ישיבות לבתיהם. לאחר שעות בעירייה אמרו שהאבטחה סביב החולים תתוגבר - ושייקלטו חולים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"האם ידעתם שיש ישיבה/מלונית קורונה בשכונה?? באיזה זכות מקימים מלונית קורונה בשכונה הומה ילדים ומבוגרים", זעמה אחת החברות בקבוצת "מרחב צפון-מזרח תל אביב", בפייסבוק. "איך יכול להיות שהכול נעשה במחשכים ולא מיידעים את הציבור?". 

מעיריית תל אביב נמסר: "לעירייה לא ידוע על הפעלה של מלונית במקום. ביקשנו הבהרות ממשרד הבריאות ופיקוד העורף". לאחר שעות מסרו: "בהמשך להודעת משרד הביטחון על ההחלטה להסב את ישיבת 'חידושי הרי"ם' למלונית לחולי קורונה, בדומה לכ-15 ישיבות ברחבי הארץ, התקיים הערב סיור במקום בהשתתפות נציגי פיקוד העורף, משרד הבריאות, המשטרה והעירייה".

"בסיור הוחלט להגביר את האמצעים להבטחת בידוד החולים ושמירה על המקום לרבות הצבת מאבטחים ומחסומים", נמסר. "ביממה הקרובה ועד לכניסת יום הכיפורים צפויים להגיע למקום חולים נוספים. גם בעת הסגר ממשיכה העירייה להפעיל את מערך השירותים העירוניים החיוניים לרבות ביטחון, פיקוח ובריאות הציבור. התושבים מוזמנים לפנות למוקד העירוני בטלפון 9106* בכל נושא, 24 שעות ביממה".

מלשכת שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ נמסר: "לאור היציאה הצפויה של תלמידי הישיבות לחופשה במוצאי כיפור, הוחלט לרכז חולים מישיבות הפועלות כיום במתווה קפסולות, לשתי ישיבות שיתפקדו כמלוניות קורונה, בהדרכת פיקוד העורף, בהפעלת ועד ראשי הישיבות ובפיקוח של משרד הבריאות. המתווה אושר בהערכת מצב בראשות שר הביטחון בני גנץ ביום ו'.

בני גנץ (צילום: החדשות )
החליט על המהלך. השר גנץ | צילום: החדשות

המהלך נועד למנוע יציאתם של בין 1,000 ל-1,500 תלמידי ישיבות לבידוד בבתיהם בצאת יום הכיפורים ותוך התאמת התנאים לצרכיהם. הכשרת שתי הישיבות בתל-אביב ובירושלים למשימה נערכת בימים אלו ותושלם עד כניסת החג.

יודגש כי נכון להיום פועלות כ-15 ישיבות במתכונת של מלוניות וברבות נוספות ישנן קפסולות של חולים, והדבר יאפשר להמשיך במתווה זה שהוכח כמוצלח, באופן אחראי ותוך מניעת הדבקה רחבה. לצד זאת, עתידים במשרד הביטחון ובפיקוד העורף לפתוח בראשית השבוע עוד שלוש מלוניות קורונה, שיאפשרו קליטה של משפחות ויחידים בעיקר מהחברה החרדית".