בכל שנה בתקופה זו של חודש אוגוסט מגיע הרגע הזה שבו בשמיים החשוכים ומלאי הכוכבים, מתחיל מטר המטאורים הגדול והעשיר ביותר של השנה- מטר הפרסאידים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השנה בצל שגרת הקורונה ומיעוט היציאות מהארץ, אלפי ישראלים ניצלו את ההזדמנות לחפש קצת אור של כוכבים בשמי הנגב, מקום מספיק חשוך לצפייה בתופעה.
על פי כל גופי התיירות בדרום, נרשמה תפוסה כמעט מלאה בלילה האחרון והזמנות רבות גם לסוף השבוע הקרוב. פקקים נרשמו באזור מצפה רמון והערבה בכבישים רבים.

מטר המטאורים השנה מגיע בתזמון מושלם עם זמני זריחת הירח המאוחרים וזה מאפשר יותר זמן צפייה. מדובר במפגש של כדור הארץ עם השובל של כוכב השביט ״סוויפט טאטל״. השובל מכיל גופים קטנים של סלעים ואבק אשר מתקרבים ונשרפים בשכבות העליונות של האטמוספירה וזה מה שנראה כ״כוכבים נופלים״.

קצב המטר הוא של 30-40 מטאורים בשעה, הוא ילך ויקטן בהדרגה בימים הקרובים.
שיא המטר היה בלילה האחרון אך הוא ימשך בלילות הקרובים כולל כמובן סוף השבוע, הזמן הנוח ביותר לשילוב עם טיול למקום מספיק חשוך.

המקום הטוב ביותר לצפייה בתופעה הוא מקו מצפה רמון ודרומה, בגלל צפי לעננים באזורים הצפוניים משם. חשוב להתמקם באזור של חושך מוחלט ופשוט לשכב על הגב ולהסתכל לשמים.

גם אנחנו יצאנו לצפות במטר המטאורים ופגשנו את המטיילים בדרום: משפחות, יחידים, קבוצות וזוגות שהגיעו מכל קצוות הארץ. את הקטעים האלה ובעיקר תמונות מרהיבות של התופעה תוכלו לראות הערב במהדורה המרכזית.