רוב הציבור חושב שרה"מ נתניהו הפר הבטחת בחירות כאשר דחה את הסיפוח תמורת הסכם עם האמירויות – כך עולה מסקר שנערך עבור חדשות 12. עוד על פי הנתונים שפורסמו ב"מהדורה ראשונה", 76.7% מהנשאלים העדיפו הסכם שלום על החלת הריבונות. התוצאות המלאות

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

61.4% מהנשאלים בטוחים כי ההסכם ההיסטורי בין ישראל לאיחוד האמירויות בתמורה לדחיית הסיפוח עומד בניגוד להבטחותיו של ראש הממשלה. הנתון מעט ירד כאשר אותה השאלה נשאלה בקרב מצביעי ימין – רק 50% מהם חשבו כי מדובר בהפרה של הבטחת בחירות.

על רקע הביקורת שנשמעה מראשי ההתיישבות, שאלנו את האזרחים מה הם מעדיפים יותר - הסכם שלום עם איחוד האמירויות או החלת ריבונות על בקעת הירדן והישובים? כאן התוצאה כמעט חד משמעית – רוב מוחלט של 76.7% העדיף הסכם עם האמירויות, לעומת 16.5% שהעדיפו החלת ריבונות.

בנוסף, שאלנו האם המהלך של נתניהו ישנה את ההחלטה לאיזו מפלגה להצביע בבחירות הבאות. מיעוט של 7.5% השיב בחיוב. 85.8% לא ישנו את עמדתם בעקבות ההסכם. שינוי אופי ההצבעה עלה מעט בקרב מצביעי הימין, שם 10% יחליפו את הפתק שישחילו לקלפי בעקבות נרמול היחסים עם האמירויות. ההערכה במערכת הפוליטית היא שגם אם ההסכם מעלה את הפופולריות של נתניהו בכלל הציבור הישראלי, הרי שבתוך הימין והבייס האידיאולוגי שלו הוא עשוי לספוג מחיר - וזה אולי מחזק את הסברה שבכל זאת איום הבחירות נדחה לעת עתה.

המדגם נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות Direct Polls LTD עבור "מהדורה ראשונה", בתאריך ה-16 באוגוסט 2020, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 545 משיבים בוגרים (18+) מכלל האוכלוסייה בישראל. טעות הדגימה הסטטיסטית 4.4%+- בהסתברות של 95%.