נוי צברי מתל אביב מעולם לא חלמה להיות דוגמנית, אבל בסוף השבוע האחרון תמונות שלה מדגמנת הלבשה תחתונה הופיעו על שלט חוצות ענק בכביש איילון. בגיל 12 היא איבדה את היכולת ללכת, אבל למרות הקושי היא הבטיחה לעצמה שלעולם זה לא ימנע ממנה להיות, לחלום, להרגיש ולהגשים כמו כולם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בגיל 12 במסיבת בריכה של חברה, נוי קפצה לבריכה רדודה, ראשה נחבט בקרקעית הבריכה והיא שברה חוליה בצוואר, ומאותו רגע היא הפכה למשותקת. אבל כיסא הגלגלים שעליו היא יושבת מאז, רק משך אליה תשומת לב - אז היא שילבה בינו לבין אהבתה ללבוש אופנתי. "נכה ישר מצטייר אצל אנשים כבן אדם עצוב או מוזנח שלא נראה טוב", ציינה נוי. "אבל זו ממש לא המציאות. לי יש חיים מלאים חברים, בילויים, מסיבות, אופנה, הרצאות שאני מעבירה, אנשים לא מאמינים לפעמים שהם רואים אותי על כיסא הגלגלים".

היא גם מתנדבת בעמותת dreamers, עמותה שמסייעת לעמותות להגשים חלומות לאנשים אחרים. אבל למרות שתמיד היא עוזרת לאחרים, הפעם - היא ביקשה משהו לעצמה, משהו שמבחינתה יעזור לעוד הרבה אנשים שיראו אותה. היא ביקשה להצטלם לחברת אופנה להלבשה תחתונה על כיסא הגלגלים ולהעביר מסר שכולם יכולים להיראות טוב וסקסי גם על הכיסא. "די, לא נמאס לראות כל הזמן את אותו הדבר?", אמרה בחיוך. "הגיע הזמן למשהו אחר, מגוון, נשי וסקסי גם על כיסא גלגלים".

השלט של נוי צברי שהוצב באיילון (צילום: זוהר שטרית)
השלט של נוי צברי שהוצב באיילון | צילום: זוהר שטרית

חברת האופנה דלתא התגייסה ישר למשימה, הפיקה עבורה יום צילומים שבו נוי החליפה שני סטים של הלבשה תחתונה. גולת הכותרת הייתה ההפתעה שהכינו לנוי וביום חמישי האחרון שלט חוצות ענק עם התמונה שלה - הופיע בכבישי איילון תחת הכותרת  dare to look good.

נוי סיפרה על התחושות לראות את עצמה מופיעה בענק על שלט בכביש איילון: "זה מדהים, זה יותר מכל מה שחלמתי שזה יהיה". עוד היא הוסיפה: "זה מרגיש כל כך עוצמתי, אני מקווה שעכשיו רבים ילכו בעקבותיי ויעזו לעשות כל מה שהם רוצים".