בימי הקורונה, כשהמשרדים להשכרה כבר הפסיקו להניב רווחים וכשעבור חלק מהישראלים חלום הבעלות על דירה מתרחק עוד יותר, חברות קבלן נוספות מוצאות אפיק רווחי בהשכרת דירות חדשות לגמרי לטווח ארוך. מדינת ישראל מעודדת את החברות השונות לפעול במטרה לייצר חלופה לקניית הדירות, שבצל משבר הקורונה הולכת ונראית כאופציה בלתי אפשרית למשפחות רבות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

"אצלנו בן-אדם יכול לשכור את הדירה לעשר שנים, מקבל דירה חדשה מהניילון. הסביר יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל ובעלים של חברת "אאורה" בישראל. "המדינה היום מעודדת ורוצה שיקומו פרויקטים להשכרה, היא נותנת גם הטבות במס לדבר הזה, לייצר חלופה, שאנשים באמת יוכלו לשכור דירות במקום לקנות דירות".

בניגוד לציפיות שהיו במדינה בתחילת משבר הקורונה, ניתן לזהות עלייה במחירי השכירות באופן מפתיע. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בחודשים האחרונים נרשמה עלייה שנעה בין 2-4 אחוזים ברחבי הארץ. הסיבה לכך היא שלאור המצב בשוק ובצל המשבר הכלכלי נכנסו עוד אנשים רבים לשוק השכירות, ובכך העלו את הביקוש – ואת המחירים.

"בתקופת הקורונה הביקוש לשכירות עולה בגלל שזוגות צעירים משפרי דיור לא רוצים להתחייב או פשוט לא מעוניינים ברכישת דירה", הסביר מתי דב, מנכ"ל חברת "מגוריט" שעוסקת בהשכרת דירות חדשות לטווח ארוך. "כתוצאה מזה הם מעדיפים לשכור דירות בחוזה לטווח ארוך כאשר כל תנאי השכירות ידועים להם מראש".

ועדיין, צריך להודות, בשיטה הזאת השכירות מעט גבוהה מגובה השכירות הממוצעת בשוק, מכיוון שמדובר בדירה חדשה מהניילון – שמגיעה היישר מהקבלן. אז בין אם אתם שוכרים קבועים, או שאתם פשוט מחפשי דירות לרכישה שהכנסתכם נפגעה בעקבות הקורונה, יכול להיות שמדובר בפתרון לא רע בשבילכם בעת הזו.