פרסום ראשון: במשך שנים, במשרד התחבורה סברו שהנגשת האוטובוסים הבין עירוניים מורכבת מדי, אך כעת חל שינוי מגמה ובמשרד הוחלט לקדם את ההנגשה בשנים הקרובות. המתווה עדיין לא גובש, אבל השאיפה של משרד התחבורה והשרה רגב היא שיהיו אוטובוסים מונגשים בכל קו בין עירוני. הצעד ראשון: קול קורא להצעות מהציבור עד חודש ספטמבר - כיצד ניתן להנגיש את האוטובוסים? 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כיום, החוק מחייב את הנגשת האוטובוסים העירוניים בלבד, ולמרות זאת וכדי לעודד את השימוש בתחבורה ציבורית החליטו במשרד התחבורה להנגיש גם את האוטובוסים הבין-עירוניים לאנשים עם מוגבלות הנעזרים בכיסאות גלגלים. הצעד נעשה במטרה להקל על ניידותם בתחבורה הציבורית.

מירי רגב (צילום: Miriam AlsterFlash90)
שרת התחבורה רגב | צילום: Miriam AlsterFlash90

"תחבורה ציבורית נגישה היא זכות המוקנת לכל אדם ומהווה מנוף חברתי וכלכלי המניב תועלות רבות למשק", הסבירה השרה רגב, "אנו מחויבים להקל ככל האפשר על אנשים עם מוגבלות המתמודדים גם כך עם קשיים רבים בחיי היום יום". 

במסגרת הקול הקורא שיפרסם מחר משרד התחבורה, יתבקש הציבור להציע עד לתאריך 3 בספטמבר כיצד להנגיש את אותם אוטובסים. ההצעות להנגשה נדרשות לעמוד בין השאר בקריטריונים הבאים: לא לפגוע בשירות הקיים, לא להצריך התאמות תשתית במרכזי התחבורה, לאפשר שימוש לכלל המשתמשים בתחבורה הציבורית, הצעות בעלי ישימות טכנית, הצעות שיעודדו שימוש בתחבורה הציבורית ויאפשרו  עלייה וירידה נגישה לאוטובוס.  

כל המעוניין להציע רעיונות ניתן להיכנס לאתר משרד התחבורה בקישור.