כשהסגר השני בפתח ויחד איתו ההנחיות המהודקות שלא מאפשרות איסוף מזון ממסעדות - בחברת המשלוחים וולט החליטו להקל את העול הכלכלי על בעלי המסעדות. בתקופת הסגר שבמהלכה ייאלצו להסתמך על הזמנות במשלוחים בלבד, עמלת התפעול שגובים מהמסעדנים בוולט תופחת - מהיום (שישי) ועד 11 באוקטובר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשיתוף בנק הפועלים בוולט מורידים את תעריף עמלת התפעול למערך המשלוחים בעבור המסעדנים, והיא תעמוד על 22% בתקופת הסגר, לעומת 27% שמשלמים בעלי העסקים בדרך כלל.

הצעד של וולט הוא חלק מגישה ששמה דגש על תכנון לטווח ארוך ועל המשכיות הענף, זאת בצל המשבר הכלכלי העמוק שנלווה לזה הבריאותי. משבר שמאיים להביא לסגירתן של מסעדות רבות, שאולי לא יוכלו לעמוד בדילול הלקוחות עקב הסגר.

תומר מור, ראש מסעדנים חזקים ביחד (צילום: גיל קרמר)
מנכ"ל עמותת המסעדנים, תומר מור | צילום: גיל קרמר

"המסעדנים הם השותפים שלנו, ואנחנו נמשיך לסייע להם ככל שביכולתנו בשעתם הקשה", ציין מנכ"ל וולט אמרי גלאי והוסיף: "ברור לכולם שהמסעדות לא יכולות להתקיים ממשלוחים בלבד, וכעת ההכרזה על הסגר ללא סיוע לענף תהווה עבורן מכה אנושה".

המסעדנים אשר בדרך כלל מלינים על עלות המשלוחים הגבוהה לטענתם, בירכו על המהלך. "אנו שמחים שהדיאלוג עם חברת וולט הביא אותם לבצע הפחתה משמעותית של עמלת השילוח שהם גובים מהמסעדות לתקופת הסגר", אמר מנכ"ל עמותת "מסעדנים חזקים ביחד" תומר מור. "אנו מציינים צעד נוסף וחשוב מאין כמוהו במאבק הכולל שלנו למען המסעדנים במיוחד בתקופה זו. ראוי לשבח את מנכ"ל וולט אימרי גלאי על גילוי מנהיגות ואומץ כלכלי ולבנק הפועלים על ההירתמות".

מסעדנים נגד חברת השליחויות וולט (צילום: החדשות 12)
ארכיון | צילום: החדשות 12

סבסוד העמלה יחל היום ויימשך 16 ימים עד ליום ראשון 11 באוקטובר. הוא יהיה תקף בכל המשלוחים ולכלל המסעדות אשר עובדות עם וולט (לקוחות כל הבנקים). במקביל, ועל מנת לעודד הזמנות ממסעדות ולתמוך בפעילות הענף בתקופת הסגר, בנק הפועלים יעניק הטבה ללקוחותיו הפרטיים להזמנת משלוח דרך וולט בסך 30 שקלים ללקוח.