המחאה מול מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו התכנסה גם היום (שישי), ואחד המצטרפים הבולטים של השבועות האחרונים הוא המוזיקאי אסף אמדורסקי. בעוד שהטונים של אמדורסקי רק הולכים ומחריפים, יש כאלו שמעדיפים סגנון אחר. הזמר מוקי הגיע גם הוא היום לבלפור כדי להביע תמיכה, אך נחרד מההתנהלות ועזב את המקום. "נתקלתי במפגן של שנאה שמכוון באופן אישי אך ורק אל מול ראש הממשלה ובני משפחתו", כתב בפוסט בפייסבוק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"עליתי לפני שעה קלה לקבלת שבת בבלפור במטרה להביע סולידריות עם מחאה עממית רחבה שעיקרה התמודדות שלנו כחברה וכעם עם שחיתות שלטונית", כתב. "באתי לתמוך בנו, אנחנו שכורעים תחת נטל כלכלי חסר תקדים, גזרות שאינן רק כלכליות שמשבשות את אורח חיינו, ילדינו ומשפחותינו".

פורסם על ידי ‏Mooki - מוקי‏ ב- יום שישי, 17 ביולי 2020

"לא זו דרכי ולכן הלכתי. אני מאמין שזה זמן לאהבה, לערבות הדדית, תמיכה שלנו אחד בשני. אני מאמין בכל ליבי ששנאה כמו שראיתי היום לא תוביל אותנו כחברה, כעם וכמדינה לשום מקום טוב. אנחנו שרוצים בשינוי, שרוצים עתיד טוב יותר למשפחותינו חייבים לחשב מסלול מחדש, לבוא ממקום של אהבת אדם, אהבת האחר, בנייה ולא הרס. בואו נחליף את השפה שבה משתמשת המחאה הזו... בואו נשתמש בערכים שעליהם קמה החברה שלנו ומושתת העם היהודי מדורי דורות: נתינה ועזרה הדדית, אהבה ולא שנאה. בואו נהיה אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד".

לעומתו, דיבר אמדורסקי בחריפות בהפגנה כלפי נתניהו: "נהיה פה כל שבוע עד שהמושחת הנוכל מבלפור יתפטר. אני אפילו לא רוצה להגיד את שמו: הנוכל מאחורי הווילון השחור. אני רואה שיש כאן מצטרפים חדשים להפגנה, תודה רבה שאתם לא מפחדים להגיד את הדברים החמורים שצריך להגיד אותם. בהתחלה היה כאן קומץ של אנשים מהגיל השלישי שעמדו כאן לבד יותר מדי זמן. אני מתנצל שלקח לנו כל כך הרבה זמן להגיע- אבל אנחנו פה".

אסף אמדורסקי (צילום: צילום מסך מתוך ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12)
אסף אמדורסקי בהפגנת העצמאים | צילום: צילום מסך מתוך ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12

בשבוע שעבר עורר אמדורסקי סערה לאחר שקרא בעמוד הפייסבוק שלו להגיע לבלפור עם לפיד בוער ולהשמיע את מחאתו ביום הבסטיליה, יום המהפכה הצרפתית.  

יש לציין כי המוחים אמנם קיבלו את אישור המשטרה להפגין עד 17:00, אך הם נשארו במקום בהתקהלות רחבה כמעט עד השעה 20:00. תא"ל במיל' אמיר השכל ביקש מהמפגינים לסיים את המחאה בצורה מכובדת אך אחד המפגינים נשכב על הרצפה, אמר שהוא לא מתכוון להתפנות וקרא למפגינים נוספים להצטרף אליו.