סטטיק ובן אל אמורים היו להיות עכשיו במקום אחר. במסע הופעות מחוף לחוף באיצטדיונים של ארצות הברית. אבל הם מצאו אם עצמם כאן, מדלגים בין מצעדי הסיכום של סוף השנה. אך לאחר שנאלץ לדחות את חתונתו, ניגש לירז רוסו (סטטיק) להירשם ברבנות, שם בשל היותו מאומץ הוא עבר תהליך בו נאלץ לפקפק במקורותיו ובדתו.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הקורונה לא שיבשה את התנופה בקריירה הבין-לאומית של הצמד וגם לא את זו שבארץ, כך שכבר ברביעי יופיעו בין חברי הפאנל של "הזמר במסכה" שתשודר בקשת 12. סטטיק, לירז רוסו, שיחגוג בקרוב 30, היה אמור להתחתן עם זוגתו בשנים האחרונות - שרית. "זה היה אמור לקרות כבר פעמיים, זה קשה ובלתי נסבל. אתה רוצה לעשות צעדים בחיים שלך ואז אתה מגיע למצב שאתה אומר: טוב אולי אני אתחתן ברבנות ואז לא יהיה לי אירוע?".

סטטיק ושרית פולק (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
סטטיק וארוסתו, שרית | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

תוך כדי ההכנות לחתונה, סטטיק שאומץ בגיל ארבעה חודשים וגדל כיהודי לכל דבר, גילה שמבחינת הרבנות היהדות שלו מוטלת בספק. "כשאתה בא באמת להירשם אז אומרים לך", סיפר סטטיק, "אני צריך ככה וככה וככה. ואז אתה אומר לו: אני מאומץ, זה לא, אין לי... כול ה"ככהים" האלה, זה לא אני. אז הוא אומר לך: אז בוא, נצטרך לפתוח את העניין ולברר".

את סערת הרגשות שעבר סטטיק הוא ביטא כשהעלה לעמודים שלו ברשתות החברתיות תמונה של רקע שחור ללא מילים. והוא כתב: "עכשיו אמרו לי משהו שמטלטל את החיים עצמם. אני מאוד מקווה שזה טעות של הרגע".

סטטיק ובן אל מפתיעים את הילי משייב  (צילום: מתוך "בית ספר למוזיקה 4", קשת 12)
מתוך: בית ספר למוסיקה | צילום: מתוך "בית ספר למוזיקה 4", קשת 12

כשנוגעים לך בעצב כל כך רגיש", סיפר סטטיק בראיון לחדשות 12, "כשמוטל ספק בזהות שלך, זה קצת מרגיש כמו בניין שלקחו לו את היסודות. שאתה אומר: אוקיי, יש לי את כל הבניין אבל זה באוויר לגמרי עכשיו. מה, אז כל הזיכרונות שלי מבתי כנסת ואתה יודע, דברים שאני זוכר מסבא שלי ודברים שאני זוכר עם אבא שלי ועליתי לתורה. ואולי אתה אומר: יאללה יכול להיות שחלק מזה היה טעות". בסופו של דבר נמצא פתרון, והותרו המסמכים שהוכיחו שסטטיק אכן יהודי.