האם הקורונה תהיה כאן גם בשנת 2022? בצל משבר הקורונה שהולך ומחריף בשבועות האחרונים, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, משה בר סימן-טוב, מתח ביקורת על התנהלות המערכת הפוליטית ובעיקר על תהליך קבלת ההחלטות בטיפול בנגיף הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בראיון למשדר מיוחד של רדיו 103fm, הדגיש בר סימן טוב את העובדה שהנגיף מסכן את הציבור בעיקר במקומות שבהם יש התקהלויות גדולות. "הווירוס הזה מתפשט איפה שהאנשים מתקהלים", הסביר. "הייתי מגביל את ההפגנות, או לפחות מוצא דרך לקיים אותן בצורה בטוחה".

כשנשאל על העלייה המסחררת בקצב התחלואה בגל השני, בר סימן-טוב טען שישנו קשר ישיר בין המצב הנוכחי לבין הדרך שבה הממשלה החליטה לצאת מהסגר בחודש מאי האחרון. "אין ספק שמה שהוביל אותנו למצב שבו אנו נמצאים עכשיו זו הדרך שבה יצאנו מהגל הראשון".

"אני חושב שאחד הדברים שקרו, הוא שהפוליטיקה נהייתה הרבה יותר משמעותית בתהליך קבלת ההחלטות", ענה בר סימן-טוב כשנשאל כיצד הגענו למצב הנוכחי. "אנחנו מתמודדים עם אירוע שבקלות יכול להימשך עד לשנת 2022 ואולי אפילו יותר - אנחנו לא יודעים מה יהיה עם החיסונים".

דבריו של בר סימן-טוב מגיעים על רקע החלטת הממשלה על סגר שני בתקופת החגים הקרובה, כשלא ברור עד כמה אפקטיבי יהיה מהלך שכזה. אמש נשמע סגן שר הבריאות, יואב קיש, כשהוא מודה שלדעתו אנחנו "לא יכולים לצפות לירידה משמעותית בתחלואה" במהלך הסגר הקרוב.