שלווה זלפריינד, גננת בגן ילדים בפתח תקווה שנדבקה בקורונה הלכה הערב (שישי) לעולמה. מדובר בגננת ותיקה ומוערכת בעיר. שבועיים לפני מותה היא התריעה על ההתנהלות בגן ועל כך שמשפחות מפרות בידוד: "אשר יגורתי - בא. לצערי, היו שהעדיפו לשלוח את הילד בגן מתוך הרגשת ה'סמוך' הישראלי תוך פגיעה אנושה בערך חשוב של 'ערבות הדדית' ו-'לא תעמוד על דם רעך'", כתבה. זלפריינד סברה באופן טרגי שהרע ביותר מאחוריה: "בתפילה שאזכה בקרוב לצאת ממסע הייסורים שקבלתי - השלב הקשה ביותר של המחלה כבר מאחורי". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"קיבלתי כמה טלפונים בימים האחרונים מגורמים מוסמכים שכנראה ונדבקתי בגן", כתבה זלפריינד, "ודאי ראית שכתבתי בעבר כי אני מבקשת לקחת אחריות מאחר ואני בקבוצת סיכון. ידוע בוודאות לרשויות על משפחות שהפרו בידוד או שלא מילאו אחר הנחיית העירייה לא לשלוח ילדים שיש בביתם בן משפחה בידוד. על אנשים כמוני, באה להגן ההנחיה".

גן ילדים (צילום: רעות עוזיאל)
גן ילדים | צילום: רעות עוזיאל

"לי זה כבר לא משנה ממי נדבקתי ומי הפר בידוד", המשיכה הגננת. "היו לי ניסים גלויים וזה שאני כותבת לך כרגע זה בכלל לא מובן מאליו. אבל אני פשוט מתחננת ומבקשת עבור הסבים והסבתות, השכנים והדודים המבוגרים שמקיפים אותנו ולא מגיע להם למות, גם אם יש להם מחלות רקע כאלה ואחרות. אני חלילה לא מאשימה אף אחד. שלא יובן כך מדבריי".

"נכון... בידוד לילד קטן היא חוויה לא נעימה, אבל היא עוברת תוך מקסימום שבועיים. אפשר למצוא המון סיבות ותירוצים למה אנחנו לא חייבים לשמור בידוד. ואפשר רגע אחד להיות שותפים להצלת חיים אמיתית. לחנך את ילדינו לערבות הדדית, לכבוד האחר ולשמירה על החיים". עוד הוסיפה בסוף דבריה: "הדברים נכתבים בדם ליבי". 

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג ספד לזלפריינד ז"ל: "בצער רב אני מודיע על פטירתה של גננת בגן ילדים עירוני, הגברת שלווה זלפריינד מגני הדר בפתח תקווה שנפטרה עקב מחלת הקורונה. שלווה הייתה גננת מדהימה וחינכה ילדים רבים בעיר. יהי זכרה ברוך". גרינברג אף שיתף את הפוסט של הגננת והדגיש: "תקראו, תשתפו ותבינו כמה חשוב להקפיד ולשמור על ההנחיות. את שלווה זה כבר לא יציל אבל את האחרים כן".