מלבד תחושות הבדידות שמקשה על קשישים רבים בתקופת הסגר בישראל, המציאות הנוכחית מציבה אתגרים נוספים עבור קשישים שאין להם מטפל צמוד. לפי נתונים של ארגון זק"א, לא מעט קשישים נמצאים מתים לבד בביתם כעבור כמה ימים מיום המוות. בשל כך, מיזם חשוב של ארגון זק"א ויד שרה יחלק לקשישים חיישנים שמזהים נפילה, שיוכלו להתריע במצב חירום.

לצורך התקנה חינם של חיישן יש לפנות למוקד של משרד הרווחה 118, או - ללחוץ כאן

במסגרת המיזם יחולקו ללא עלות 'חיישנים המזהים נפילה' המחוברים למוקד המצוקה של 'יד שרה'. החיישן החכם מזהה נפילה המדווחת למוקד, והמוקד יזעיק את כוחות ההצלה 24 שעות ביממה. במקרה הצורך יסופקו שירותי ביקור רופא, הפגת הבדידות ועוד. משרד הרווחה יממן את המיזם באופן מלא.

ח"כ מירב כהן (צילום: החדשות)
השרה לשוויון חברתי מירב כהן | צילום: החדשות

במקביל, השרה לשוויון חברתי מרב כהן יזמה מהלך שלפיו תקופת הבידוד של עובדים זרים שיכנסו לארץ לטובת טיפול בקשישים סיעודיים מקבלי הבטחת הכנסה תהיה במימון המדינה, במלוניות הבידוד של משרד הביטחון. השרה אמרה כי ״ללא סיוע כלכלי אנשים רבים פשוט נאלצים לטפל ביקיריהם בכוחות עצמם, דבר שמביא להידרדרות כלכלית ונפשית, גם שלהם״.

עד כה, את עול עלות הבידוד היו צריכות לשאת המשפחות או העובדים עצמם, מה שלפעמים היווה מכשול של ממש להגעתם ארצה. לפני משבר הקורונה, נכנסו לארץ מדי חודש כ-700 עובדים זרים בממוצע. לשם השוואה, בחודש יולי האחרון נכנסו רק 44 עובדים זרים לישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות