ביום שלישי הקרוב צפוי להיערך טקס החתימה על הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות בבית הלבן. בטקס ישתתפו נשיא ארה"ב, משלחת ישראלית בראשות ראש הממשלה וגורמים בכירים באיחוד האמירויות. כפי שפורסם אמש (חמישי) בחדשות 13 במשרד ראש הממשלה החליטו להטיס את נתניהו ורעייתו במטוס פרטי, בנפרד משאר המשלחת – מחשש שטיסה במטוס אל על תגביר את הסיכוי שראש הממשלה ידבק בקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לקראת הטיסה לוושינגטון הצפויה בשבוע הבא, במשרד ראש הממשלה החליטו שלא להטיס את ראש הממשלה ורעייתו במטוס אל על, בו צפויים לטוס הפמלייה והסגל הדיפלומטי – אלא במטוס פרטי נפרד. הסיבה היא חשש מהידבקות של נתניהו בקורונה. בעקבות ההחלטה אל על הפסידה במכרז, וישראייר היא זו שתטיס את שאר חברי המשלחת לארה"ב.

חברת אל על נערכה לטיסה במהלך השבוע האחרון והכינה את מטוס הבואינג 777 המיוחד. בין השאר החל הצוות להתקין מיטה עבור נתניהו ורעייתו, נוסף על היערכויות אחרות – אולם לבסוף הוחלט להטיס את הזוג בנפרד. במשרד ראש הממשלה מחפשים אחר מטוס פרטי ומתעקשים: העלות של טיסת שני המטוסים – 50% פחות מטיסה אחת לוושינגטון. בינתיים, טיסת שאר חברי המשלחת לארה"ב הועברה למכרז בו זכתה חברת ישראייר.

הבית הלבן (צילום: Andrea Izzott, shutterstock)
ביום שלישי הקרוב: טקס החתימה על ההסכם | צילום: Andrea Izzott, shutterstock

מהליכוד נמסר בתגובה: "השמאל והתקשורת מחפשים כל תירוץ להקטין את ההישג ההיסטורי של ראש הממשלה נתניהו ואף לסכן את בריאותו רק בגלל שהם לא מוכנים לסבול שהוא הביא 'שלום תמורת שלום' ולא 'שלום תמורת שטחים'".

"ראש הממשלה נתניהו ימריא לפגישה עם נשיא ארה"ב ולהסכם שלום היסטורי שיביא למדינת ישראל רווחים מדיניים וכלכליים אדירים. מפאת החשש שראש הממשלה ידבק בקורונה בטיסה בה יהיו למעלה מ-70 איש, הנחו הגורמים המקצועיים שרה"מ יטוס במטוס נפרד שמדינת ישראל נוהגת להשתמש בו מעת לעת".

"העלות הכוללת של טיסת שני המטוסים לוושינגטון היא 50% פחות מעלות הטיסה הקודמת לוושינגטון במטוס אחד. השמאל והתקשורת ימשיכו להתעסק בשטויות בזמן שראש הממשלה ימשיך להביא הישגים אדירים לישראל ולעשות היסטוריה".