התהדקות היחסים בין ישראל לבין מדינות מוסלמיות מתונות: בנו של נשיא צ'אד וראש הקבינט, הגנרל עבד אל-כרים דבי, נחת בארץ לסדרת מפגשים עם ראשי המדינה ונשא עימו הבטחה מדינית משמחת. בפגישה שקיים היום (שלישי) עם שר המודיעין אלי כהן, הצהיר הבכיר כי ארצו תפתח נציגות בירושלים כבר בשנה הבאה. עוד צפוי להיפגש אל-כרים דבי במהלך היום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מלבד הבטחה זו, סוכם בין הצדדים על יציאת משלחת ישראלית עסקית למדינה האפריקאית בתקופה הקרובה במטרה להעמיק את שיתוף הפעולה העסקי-כלכלי בין המדינות, ולקדם פרויקטים בתחום החקלאות בכלל והמינרלים בפרט. עוד סוכם על הרחבת שיתוף הפעולה הטכנולוגי-ביטחוני בין המדינות.

צפויים להודיע על חידוש היחסים, נתניהו וד (צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ, חדשות)
נתניהו עם נשיא צ'אד | צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ, חדשות

במהלך הפגישה דנו הצדדים גם באתגרים עמם מתמודדת צ'אד מול המיליציות השיעיות במדינות הגובלות בשטחה ובירכו על הסכם הנורמליזציה של ישראל עם איחוד האמירויות. 

השר אלי כהן אמר לאחר הפגישה: "הידוק היחסים בין ישראל לבין צ'אד הינו אינטרס משותף של שתי המדינות הן בהיבטים הביטחוניים והן בהיבטים הכלכליים"

בינואר 2019 נחת נתניהו בנג'מנה, צ'אד תחת אבטחה כבדה והתקבל על ידי שר החוץ מהמט זיני ובכירים אחרים. לאחר מכן נפגש ראש הממשלה עם הנשיא אידריס דבי לפגישה רשמית.

במהלך פגישתם, אמר הנשיא: "העובדה שלא היו לנו יחסים דיפלומטיים מאז 1972 לא מנעה שיתוף פעולה בין המדינות. צ’אד מעוניינת בחיזוק שיתוף הפעולה על ישראל במגוון תחומים. הביקור שלי נועד להכיר מקרוב את היכולות של ישראל במגוון תחומים; מים טכנולוגיה גז ועוד. אני מקדם בברכה חתימה על כמה הסכמים בינינו, בכלל זה הסכם על כינון יחסים. צ’אד תעשה כל מה שניתן על מנת לחזק את שיתוף הפעולה".