קורבנות מגפת הקורונה: חייה של גלית שקמה ממושב אחיסמך, השתנו ללא היכר בתוך שלושה שבועות בלבד, לאחר שאביה ושני אחיה חלו בנגיף הקורונה. האב, אליהו בן ה-77, אושפז בבית החולים לאחר שסבל מסיבוכים מהמחלה. אך לאחר מעט זמן, שני בניו של אליהו, רחמים בן 58 ואברהם בן 53, אושפזו גם הם בחדרים סמוכים לאביהם. שלושתם הלכו לעולמם בתוך פחות מחודש, בעקבות סיבוכי הנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"כשהתחילו הסליחות, אבא אמר שלפחות בסליחות הוא רוצה להיות, אחרי חצי שנה שלא היה בבית הכנסת", סיפרה גלית בראיון ל"מהדורה ראשונה". "הוא שמר על הכללים, אבל הסתבר שהיו שני מאומתים ולצערנו זה כבר היה מאוחר מדי. אחי נדבק, אבא שלי נדבק, ועוד מספר מתפללים בבית הכנסת".

משפחת אחיסמך (צילום: באדיבות המשפחה)
ביקור מסוכן בבית הכנסת. אליהו ושני בניו מתו בזה אחר זה | צילום: באדיבות המשפחה

לאחר המוות של אליהו, אב המשפחה, מספרת גלית שהשקיעה את כולה בתפילות וחיזוקים להחלמת אחייה: "כל מי שהתקשר לנחם אותי, ביקשתי ממנו פשוט, אין לי זמן כרגע לבכות על אבא, עם כל הכאב, תתפללו על האחים שלי. אברהם בהתחלה היה במצב יותר טוב, הוא אפילו אמר לי "עוד יומיים אני משתחרר". ופתאום אחרי שאבא נפטר הוא פשוט קרס".

שלושה בני המשפחה שמתו לאחר שנדבקו מהנגיף לא חלו במחלות רקע, כפי שהעידה גלית: "חוץ מסוכרת, לא הייתה להם שום מחלת רקע, הם היו אנשים בריאים לחלוטין, לא היה צפי בכלל, לא חשבתי שזה ככה יסתיים".