55 מדינות אירופיות החברות בארגון הבריאות העולמי מקיימות היום (שני) ומחר פגישה מקוונת, שמטרתה לגבש תוכנית בת 5 שנים להתמודדות עם נגיף הקורונה. ברקע, אזהרתו של הארגון שהחיסון לקורונה לא יביא לסופה של המגפה, והחשש מהחמרת המצב באירופה בחודשים הקרובים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"זה הולך ונהייה קשה יותר", אמר ד"ר הנס קלוגה, ראש ארגון הבריאות העולמי באירופה לסוכנות הידיעות AFP. "באוקטובר, נובמבר, אנחנו נראה תמותה רבה יותר". קלוגה הוסיף והזהיר כי החיסון לא ימגר את המגפה. "אני שומע כל הזמן 'החיסון יחסל את המגפה'. ברור שלא!".

קורונה בבלגיה (צילום: רויטרס_)
הקורונה באירופה - צפי לעלייה בתמותה | צילום: רויטרס_

"אנחנו אפילו לא יודעים אם החיסון יעזור לכל הקבוצות באוכלוסייה", הוסיף. "כרגע אנחנו מקבלים סימנים שהוא יעזור לקבוצה אחת ולא לקבוצה אחרת ואם עלינו להזמין חיסונים שונים – זה סיוט לוגיסטי! סופה של המגפה הוא הרגע שנלמד לחיות איתה כקהילה. זה תלוי בנו – וזה מסר חיובי מאוד".

ארגון הבריאות העולמי דיווח הלילה על שיא חדש במניין הנדבקים בקורונה. ביממה האחרונה נדבקו בנגיף 307,930 אלף בני אדם ברחבי העולם, כאשר הודו מובילה עם 94,372 חולים חדשים ביום, ואחריה ארה"ב וברזיל. שיא המאובחנים הקודם נרשם לפני כשבוע, אז עמד המספר על 306,857 בני אדם. מספר הנדבקים הגלובלי עומד כעת על יותר מ-29 מיליון, מחציתם מיבשת אמריקה.

בבריטניה תיכנס היום לתוקפה ההנחייה החדשה האוסרת על התקהלות של למעלה משישה בני אדם. קנסות בגובה של עד 3,200 לירות שטרלינג יוטלו על מפרי ההנחיות. אתמול נרשמו בממלכה יותר מ-3,000 נדבקים חדשים.

בארה"ב אובחנו ביממה האחרונה 33,171 נדבקים חדשים, ומתו 392 חולי קורונה. בכך עלה מספר הנדבקים הכולל ל-6.53 מיליון בני אדם ומניין המתים ל-193,755.

בברזיל נוספו ביממה האחרונה 14,768 נדבקים חדשים ומניין המתים מהנגיף גדל ב-415. מספר החולים המאומתים במדינה עלה ל-4,330,455 ומניין המתים מהנגיף גדל ל-131,625. בכך הפכה ברזיל למדינה הגדולה ביותר באמריקה הלטינית, שנייה בלבד לארה"ב, במספר המתים מקורונה. זאת למרות שבשבועות האחרונים נרשמה התייצבות בתחלואה ובתמותה כלפי מטה.