המאבק הפנים-קואליציוני נמשך: לאחר שבתום הדיון הוחלט אתמול (שלישי) שלא להטיל בשלב הזה הגבלות חדשות, כעת אחד מהצעדים הנשקלים בחיוב בממשלה הוא הטלת סגר בסופי שבוע או בלילות במהלך השבוע. גורם בכיר בליכוד תקף הלילה בחריפות את שר הביטחון גנץ וסיפר ש"נתניהו זועם על בני גנץ וכחול לבן, אשר משיקולים פוליטיים מכשילים את הצעדים הדרושים לבלימת המחלה". בכחול לבן לא אהבו לשמוע את הדברים, ואחד מבכירי המפלגה הגיב: "זה לא הזמן לפוליטיקה - מוטב להתרכז בלהעביר את הכסף לחשבונות העצמאים שעדיין ממתינים לו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

היתרון בהטלת סגר בסופי שבוע הוא האפשרות להמשיך את פעילות המשק במהלך השבוע ולהמעיט את הפגיעה הכלכלית – אך למנוע את פוטנציאל ההדבקה שבבילויי סוף השבוע והלילות במהלך השבוע. שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר בדיון אתמול: "בנסיבות הקיימות, אם הקצב יימשך – עוד כמה ימים נאלץ לעשות סגר".

גורם בכיר בליכוד תקף את שר הביטחון גנץ והאשים אותו שהוא מוביל "לסגר מלא ולמחירים כלכליים מיותרים". על פי אותו גורם, "נתניהו זועם על בני גנץ וכחול לבן אשר משיקולים פוליטיים מכשילים את הצעדים הדרושים לבלימת המחלה והצלת חיים". עוד הוסיף אותו בכיר: "חוסר האחריות של כחול לבן מוביל בהכרח לסגר מלא ולמחירים כלכליים מיותרים. גנץ התנגד היום לכל צעד לבלימת התפשטות הקורונה שיכול למנוע את הצורך בסגר כללי בהמשך".

עימות ביבי וגנץ (עיבוד: אוליביה פיטוסי , פלאש 90)
נתניהו וגנץ. גורם בכיר בליכוד תוקף | עיבוד: אוליביה פיטוסי , פלאש 90

עוד אמר הגורם: "גנץ וכחול לבן חייבים להפסיק מיד את המשחק הפוליטי בענייני הקורונה שמסכן את חייהם של אזרחי ישראל. כיוון שממשלת האחדות מחייבת החלטות בהסכמה בין הליכוד וכחול לבן, הם מטרפדים כל החלטה שלא תואמת את השיקולים הפופוליסטיים שלהם". 

בכחול לבן מיהרו להגיב לדבריו של אותו גורם בליכוד. "במקום להסיר אחריות מניהול משבר הקורונה, נתניהו צריך לתת לצה״ל לנצח*ולמשרד הביטחון לפקד על המערכה בשטח", אמר גורם בכיר בכחול לבן. "זה לא זמן לפוליטיקה, ולא לשום קרב שאינו בשיקום הכלכלה, הבריאות והחברה. מוטב להתרכז בלהעביר את הכסף לחשבונות העצמאים שעדיין ממתינים לו. יש מי שדואג להם ויש מי שבורח מאחריות".

מנכ"ל משרד הבריאות היוצא משה בר סימן טוב שנקרא להשתתף בדיון אמר: "עלולים להגיע ל-1,000 מתים". ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ אמר: "לא נסכים להכבדות לפני שנבין מה ההשפעה של הצעדים הקודמים. צריך להחזיק את אמון הציבור".

השר אדלשטיין אמר בתגובה: "על אילו צעדים אנחנו מדברים? הרי ביטלנו רק חתונות כי פתחו את חדרי הכושר ואת הבריכות". שרים המעורים בפרטים אמרו ל-N12: לא מצליחים להגיע לשורה תחתונה וקשה להגיע להחלטות.

בדיון העלו נציגי המל"ל שורת המלצות להגבלות חדשות שנדחו, בהן:

- סגירת בתי הכנסת והישיבות 
- מעבר לקפסולות בקייטנות עד כיתה ד'
- סגירת כל הבריכות וחדרי הכושר
- סגירת חופי הים 
- מסעדות ייסגרו - רק טייק אוויי
- התקהלות עד 10 אנשים