השולמנים בדרך לכנסת: חבר הכנסת מתן כהנא פנה היום (שני) ליו"ר הכנסת יריב לוין בבקשה שיאשר בדחיפות את הקמת השדולה למען העצמאיים והעסקים הקטנים בישראל – כדי לקדם את האינטרסים שלהם במשכן הכנסת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

את הבקשה ליו"ר הכנסת הגיש ח"כ מתן כהנא ממפלגת ימינה, כשמאחוריו עומד מייסד קבוצת "אני שולמן" אביר קארה. לעצמאיים מספר מטרות לקדם במשכן; הראשונה שבהן היא חוק ההסדרים הקרוב – על מנת להעביר בו שורת הקלות לבעלי עסקים.

השולמנים מעוניינים גם להמשיך את הסיוע בארנונה, ולהפחית היטלים ורגולציה לעסקים הקטנים. מאמץ נוסף הוא מתן מענה לבעלי עסקים שכרגע לא זכאים לפיצויים מהמדינה, למשל עסקים שהוקמו במחצית השנייה של שנת 2019.

הפגנת עצמאים בירושלים
הפגנת העצמאיים בירושלים

לאור המאבק של השולמנים בחודשיים האחרונים, יהיה קשה מאוד לחברי הכנסת להתעלם מהם ומהציבור שהם מייצגים - שעד היום כמעט ולא הצליח לבוא לידי ביטוי במסדרונות הכנסת. "המציאות הפוליטית המורכבת ואי כינונה של ממשלה לא אפשרה עד היום הקמת שדולה שתעסוק במצבם הקשה של העסקים הקטנים ועצמאיים", כתב כהנא ללוין, "ובעצם השאירה את עיקר העיסוק בנושא מחוץ לפרלמנט".

עוד כתב כהנא: "המשבר הכלכלי שיצרה מגפת הקורונה פגע באופן קשה ביותר במגזר העצמאיים ועסקים הקטנים המהווים מנוע צמיחה מרכזי למשק. בשבועות האחרונים עסקתי רבות בנושא ונפגשתי עם נציגי העצמאיים והעסקים הקטנים אשר משוועים להקמת שדולה בכנסת שתאפשר עיסוק משמעותי יותר במצבם המורכב".

יריב לוין (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
יאשר את הקמת השדולה החדשה? יו"ר הכנסת הנכנס | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"אלו ימים מאתגרים מאוד לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים במדינת ישראל", אמר מייסד קבוצת אני שולמן, אביר קארה. "הקורונה חשפה את העיוותים הרבים וההזנחה הרבה שבמשך שנים רבות, הביאה לפגיעה בבעלי העסקים. הגיע הזמן לעשות תיקון עולם ולעדכן את החוזה בין המדינה לבין ציבור העצמאיים וליצור עבורם סביבה הוגנת, כזו שמאפשרת ומעודדת יוזמה ויזמות תוך הבנה שמדינת ישראל תלויה בכלכלה חזקה וכלכלה חזקה נשענת על בעלי עסקים חזקים. הקמת השדולה למען העצמאיים, היא צעד ענק בדרך למימוש השינוי. יחד נעשה ונצליח".