אחרי שנפגשו עם שר הבריאות יעקב ליצמן שנדבק בקורונה, ונכנסו לבידוד מחשש שנדבקו, ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש המוסד יוסי כהן עברו אמש (חמישי) בדיקה לגילוי הנגיף, שיצאו שתיהן שליליות. עם זאת, נתניהו נשאר בבידוד. גם שר האוצר, משה כחלון ומנכ"ל המשרד, שי באב"ד, נבדקו ובדיקותיהם נמצאו תקינות.‎

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעקבות הפרסום, מלבד נתניהו וכהן, נודע כי גם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב נכנס לבידוד לאחר שבא במגע עם ליצמן. בנוסף נפגש השר שנדבק גם עם ראש המל"ל מאיר בן-שבת, שהכניס עצמו לבידוד עוד בטרם קיבל הנחיה ממשרד הבריאות.

מלבדם, גם פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור נכנסה לבידוד וממשיכה לעבוד ולנהל את האירוע דרך אמצעים טכנולוגיים. בנוסף, גם צוות לשכת שר הבריאות נכנס לבידוד בעקבות ההודעה על אבחון חיובי לקורונה של השר ליצמן.

ליצמן
שר הבריאות יעקב ליצמן | צילום: Olivier Fitoussi Flash 90

צוות יועציו, עוזריו ועובדי המזכירות בלשכת השר, ממשיכים לעבוד מביתם ויקיימו קשר טלפוני רציף ככל שיידרש עם השר, שממשיך לנהל את האירוע מביתו באופן מלא.

בהודעה שפורסמה אתמול (חמישי) בבוקר נמסר שליצמן, בן ה-71 ורעייתו נדבקו בקורונה וכי שניהם חשים בטוב. השניים הועברו לבידוד, בהשגחה ובהתאם להנחיות. בשבועיים האחרונים ליצמן נפגש עם מרבית צמרת המדינה, וכמו כן גם עם האדמו"ר מגור, הרב יעקב אריה אלתר, בן ה-80 ועם האדמו"ר מבעלז, הרב ישכר דב רוקח, בן ה-72.