אפרת מרום חזרה אמש (רביעי) מארה"ב לארץ, כדי להעביר כאן את משבר הקורונה. בנתב"ג חיכו אנשי הצוות הרפואי שבדקו לנוסעים חום, ושאלו על תסמינים – אבל בדיקות קורונה אין. בראיון ל"חמש עם דפנה ליאל" סיפרה כמה קל לשקר לצוות הרפואי ולסכן את הציבור, ואיך בכל זאת מרגיש הרבה יותר בטוח בארץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"חזרתי הביתה בעקבות המצב", סיפרה אפרת. "בניו יורק זה רק מחמיר, בארץ כרגע הרבה יותר טוב, יהיה לי יותר ביטחון. אני רוצה להיות בראש שקט שאני יודעת שמה שיקרה, אם יקרה, חס וחלילה, יש לי על מי לסמוך ואני בידיים טובות".

אפרת נחתה אתמול בנמל התעופה בן גוריון, וסיפרה על הקלות בה מתפספסים חולים שחוזרים ארצה: "אני לא יודעת אם באמת עוקבים אחרי האנשים שבבידוד. אליי, כרגע, אף אחד לא פנה, לא עקב ולא שאל שאלות. רק ווידאו שיש לי מקום שאני אוכל להתבודד בו. לפי דעתי היו צריכים לעשות בדיקות קורונה בשדה עצמו, כדי לוודא שמי שמשוחרר הוא בסדר - ויכול לצאת החוצה".

"בשדה חיכה לנו צוות רפואי ומדד לנו חום, ושאל אם יש לנו איזשהם תסמינים", המשיכה. "בעיניים שלנו ראינו אדם ששיקר לצוות הרפואי, שהשתעל כל הטיסה. ברגע ששאלו אותו האם השתעלת הוא שיקר בפנים - זאת אופציה מאוד קלה. שיקר לצוות הרפואי ופשוט עבר הלאה. כמובן שדיברנו איתם והסברנו להם את המצב, הוא חייב להיבדק".

"נסעתי במונית חזרה הביתה. הנהג לא היה ממוגן עם כפפות או מסכה. במקרה ולי חס וחלילה יש משהו - הוא יכול להידבק ממני. עדיף שיתנהלו בצורה קצת יותר בטוחה ויבדקו את כולם לפני שמשחררים אותם הביתה. הבדיקות האלה לא מספיקות. למדוד חום ולשאול על תסמינים זאת לא בדיקה כוללת לקורונה, היו יכולים לעשות יותר מזה".