החשש מהחזרה לשגרה: רון חולדאי התארח הערב (שבת) באולפן "פגוש את העתונות" והתריע על הכשלים הרבים הקשורים במתווה או לדבריו בחוסר המתווה של משרד הבריאות להתמודדות עם מערכת החינוך. בין היתר תקף חולדאי בחריפות את ראש הממשלה, התייחס לאכיפה המדולדלת בחופים וביקש שהמדינה לא תשים אותו "בפינה מאוד בעייתית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עיריית תל אביב סיכמה הערב עם בית החולים איכילוב על מבצע של בדיקות סקר במערכת החינוך בעיר, זאת לאחר שהערב התריע חולדאי באולפן על כך שמשרד הבריאות לא מבצע בדיקות במערכת החינוך וזה מסכן את המצב.

"נכנסו למשבר הזה עם מערכת לא מוכנה לחלוטין", אמר חולדאי. "אני נמצא במציאות הזו שהמון פאניקה מיותרת הייתה. הכול היה אוזלת יד. אני מעריך נורא מורים ואת העבודה שלהם, אבל המטרה של מערכת החינוך הייתה לסייע להחזיר את המשק, אי אפשר להחזיר את המשק ללא מערכת החינוך. צריך היה לעשות סיפור לגמרי אחר, להכין תוכנית איך מחזירים את כל הילדים תחת פיקוח, אפילו אם לא ללימודים".

חולדאי התייחס גם לנושא המסעדות, זאת לאחר שעומר מילר פתח היום, על אף האיסור, את אחת ממסעדותיו: "כשאני מדבר על מסעדות, אני לא מדבר על העיר והמסעדות אלא על 50 אלף עובדים. לכן זה חשוב להחזיר. אבל, אני אומר לכולם, אנחנו האזרחים נקבע אם נוכל לחזור לשגרה, אני רוצה שהמערכת תתגייס לעניין הזה של להחזיר אותנו אבל אין תוכנית, אין הוראות, אין נהלים, אין שום דבר!".

ישראלים בים למרות הנחיות הקורונה (צילום: מרים אלסטר, פלאש/90 )
צילום: מרים אלסטר, פלאש/90

בנוגע לחוסר האכיפה שנראה באופן מובהק היום בחופי תל אביב, ענה חולדאי: "כולם אומרים 'תאכוף, תאכוף' ולא מבינים את הדבר הכי בסיסי – איפה הייתה המשטרה היום? בחופים. זה כוח האכיפה של מדינת ישראל. לא רק פקחים שלי, בכל תל אביב הגדולה, בשבת יש 30 פקחים. מה את רוצה שהם יעשו? שהם יריבו עם הקהל, עם ה-20 אלף איש? איפה הייתה המשטרה? זה תפקידם! אני אוכף כל השנה, אבל לא מצליח לעשות הכול".

לבסוף התבקש חולדאי להתייחס לנושא הפוליטי ולקראת השבעת הממשלה מחר בצהריים: "אני מדבר כאזרח שחי במדינה הזו ותרם לה. אני מתבייש בפני כל מי שאפגוש בעולם שאצטרך להגיד שאצלנו יש ממשלה שבראשה עומד אדם שנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. אני לא יכול לחיות עם זה. אני לא יכול לחיות עם מצב פוליטי שבו הלך גוש מסויים עם כיוון מסויים ונתן הכשר לדבר הזה. אני לא יכול לסבול שבראש המדינה שלי יש אדם מושחת. מי שמנהל יודע שמפצלים את הדברים השרים רבים אחד עם השני ולא משיגים כלום".