האישור לשהות בגנים הציבוריים - והמחלוקת על מתקני הספורט ופתיחת חופי הים: שרי הממשלה החליטו אמש (ראשון) בישיבת הממשלה לאשר את השהייה בגנים ציבוריים ובפארקים. מתקני הספורט שבפארקים יותרו לשימוש אך גני השעשועים יישארו סגורים. עוד הוחלט בישיבת הממשלה לבטל את חובת הבידוד במלוניות לשבים מחו"ל, ומעתה הם יוכלו להעביר את הבידוד גם בבית. בעקבות ההחלטה, בפיקוד העורף התחילו כבר הבוקר לשחרר מבודדים ממלונות הבידוד לבתים: "החל מהיום בשעות הבוקר ישוחררו מבודדים במלונות העומדים בקריטריונים". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מוקדם יותר אמש, טרם אישור ההקלות החדשות, התעקש מנכ"ל משרד הבריאות להשאיר את הפארקים סגורים והתנגד לפתיחת גני השעשועים כחלק מההקלות החדשות.

השרים אקוניס, אוחנה וכהן העירו שלא ברור מדוע אי אפשר להשתמש במתקני ספורט בפארקים כאשר בקושי יש נדבקים חדשים והם ביקשו לתקן את הנוסח. מזכיר הממשלה עצר את המשאל, ולבסוף, כאמור, בהצבעת השרים הוחלט שגנים ציבוריים ופארקים יהיו פתוחים. בנוגע לחופי הרחצה ובריכות השחייה - יתקיים דיון נפרד.

השבים מחו"ל שיעמדו בתנאים יועברו לבידוד ביתי ולא למלונות 

השרים אישרו גם לבטל את ההנחיה לבידוד של 14 יום בבתי מלון לישראלים שחוזרים מחו"ל. כזכור, התפשטות נגיף הקורונה בישראל הביאה את משרד הבריאות להורות על בידוד בית לכל מי ששב מחו"ל או שהה בקרבת נשאים או חולים, למשך 14 יום.

בתקנה החדשה ניתנת אפשרות לחוזרים מחו"ל, שיוכלו להראות יכולת לקיים בידוד לפי הוראות צו בריאות העם – לבצע אותו בבית המגורים שלהם או במקום אחר העומד לרשותם. עוד תאפשר התקנה החדשה למי שכבר שוהה במקום לבידוד מטעם המדינה, שיראה שבאפשרותו להשלים את הבידוד בבית המגורים שלו או במקום אחר העומד לרשותו - לצאת מהמלון ולהשלים את הבידוד כאמור.

קורונה בנתב
השבים מחו"ל יועברו לבידוד בבתים - ולא במלוניות | צילום: ap

המודל החדש שהציע השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, יאפשר פיקוח מוגבר על החוזרים מחו"ל לארץ שיימצאו מעתה בבידוד ביתי. משטרת ישראל שתיקח אחריות על הפיקוח והאכיפה, תקבל תחת אחריותה 250 מפקחים ממשרד הפנים - לטובת ביצוע המשימה, והם יפעלו ויבצעו "ביקורי בית" בתעדוף מבצעי שתקבע המשטרה וגם יועמדו לרשותם כלי הרכב וכל סיוע משטרתי נדרש.

בהלת נגיף הקורונה בנתב
מנתב"ג - לבידוד ביתי? | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

הטיפול בשבים בשדה התעופה יחולק בין משרד הביטחון, משרד הבריאות ורשות שדות התעופה כאשר המשטרה אחראית להיות נוכחת בכל תהליך הקליטה והשינוע של המגיעים לארץ ולסייע במידת הצורך גם לרשויות האחרות.

צה"ל מודיע: משחררים את המבודדים במלוניות שהראו יכולת לשהות בבידוד בבית  

בעקבות התקנות החדשות שאושרו אתמול, צה"ל הודיע הבוקר כי הוא יתחיל לשחרר את המבודדים במלוניות שעומדים בהנחיות משרד הבריאות לבתים. "בהתאם לתקנות לשעת חירום המעודכנות, החל מהיום בשעות הבוקר ישוחררו מבודדים במלונות העומדים בקריטריונים של משרד הבריאות להמשך בידוד ביתי", נכתב בהודעת דובר צה"ל. 

מלון לחולי קורונה בתל אביב
מלון לחולי קורונה בתל אביב

"החוזרים מחו"ל החל מהיום יופנו לבידוד ביתי", נכתב עוד בהודעה. "שבים מחו"ל שאין ביכולתם לקיים בידוד ביתי על פי הנחיות משרד הבריאות יועברו לבידוד במלוניות הבידוד שימשיכו לפעול. פיקוד העורף יסייע בשינוע המבודדים שזקוקים לכך לנתב"ג".

בדובר צה"ל עדכנו לגבי מספר המבודדים במלוניות: "עד כה שהו במלונות ההחלמה 5,534 מבודדים או חולים, מתוכם 3,134 שבו לביתם. נכון לאתמול שוהים 2,400 חולים במלונות ההחלמה. כמו כן, במלונות הבידוד שהו עד כה 3,932 מבודדים ונכון לאתמול שוהים 1,750 מבודדים במלונות".