שרת התרבות והספורט, מירי רגב, שמכהנת גם כיו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים, הודיעה היום (שני) כי יסמין מזאוי נבחרה להשיא משואה משותפת יחד עם ריינה אביטבול, בטקס יום העצמאות ה-72 למדינת ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על הבחירה במזאוי, אמרה השרה רגב: "יסמין, מתנדבת מצטיינת, נציגת הדור הצעיר של המתנדבים במד"א, החלה את דרכה לפני מספר שנים כמגישת עזרה ראשונה בנצרת ובנוף הגליל. כיום יסמין מוכשרת כפרמדיקית מהשורה הראשונה. יסמין מייצגת את רוח הנתינה של אלפי המתנדבות והמתנדבים מכל חלקי העם בארגון מד"א".

"יסמין מביאה לידי ביטוי את מסירותו, מקצועיותו ואנושיותו של ארגון 'מגן דוד אדום', העומד בחזית המאבק למען בריאות העם בישראל מידי יום וכעת, ביתר שאת, בעת המלחמה בנגיף קורונה", ציינה שרת התרבות. "ארגון מד"א, ארגון ההצלה הגדול והוותיק בישראל, חוגג 90 שנה להקמתו וזה אך טבעי להצדיע לעובדותיו, לעובדיו ולמתנדביו מכל חלקי האוכלוסיה כל יום מימי השנה, כל שכן בימים אלה של התמודדות אמיצה ואף הירואית עם התפשטות נגיף הקורונה".

על הבחירה בריינה אביטבול, אמרה שרת התרבות: "ריינה, בת ה- 92, מתנדבת מכל הלב והנשמה למעלה מ-18 שנים במחלקות השונות בבית החולים 'שערי צדק' שבירושלים. ריינה החלה את התנדבותה בבית החולים עת סעדה את בעלה, מתוך אמונה שעשיית הטוב למען האחרים עושה טוב לנשמה. מדי שבוע ועד פורים האחרון, בו ציוו עליה לעצור, לעת עתה, את ההתנדבות בשל מגפת הקורונה, הקפידה ריינה להגיע במאור פנים לבית החולים ולתת מנשמתה הענקית לאחרים. ריינה מסמלת את רוחם ההתנדבותית של האזרחיות והאזרחים הוותיקים שלנו, שעלו לישראל, בנו וניבנו בה".

"סיפור חייה ופועלה של ריינה, שהכתה שורשים במולדתנו, מבטאים את עוצמת האהבה לארצנו ולאנשיה ואת מעמקי הנתינה, המאחדים אותנו בערכי הלכידות החברתית והערבות ההדדית, שאינם אלא שערי הצדק והחסד של כולנו".

השנה, בעקבות הגבלות הקורונה, טקס הדלקת המשואות הממלכתי, יערך בפעם הראשונה מאז הקמת המדינה ללא קהל. ממשרד התרבות נמסר כי הטקס, שיעמוד בסימן חיבורים בחברה הישראל, יעלה על נס את הלכידות החברתית, יבטא את קרבת הרוח, את איחוד הלבבות ואת הערבות ההדדית בכל חלקי העם, וזאת, כמיטב המסורת ולתפארת מדינת ישראל.

"יסמין פועלת להגביר את ההיכרות עם זיכרון השואה בקרב סביבתה כדי לטפח רגשות של ערבות הדדית בקרב נוצרים, מוסלמים ויהודים בישראל", אמרה השרה רגב. "בעשייתה המבורכת כמתנדבת מצטיינת במד"א וכמי שמבקשת להנחיל את מורשת השואה בקרב נוצרים ומוסלמים בסביבתה, יסמין מחזקת את גשר האיחוד הרב תרבותי בין הקהילות השונות ובין אדם לאדם בישראל".