נגיד בנק ישראל לשעבר, יעקב פרנקל, אמר הערב (ראשון) בריאיון באולפן החדשות כי "שנת 2020 היא שנה אבודה" אך הוא צופה "התאוששות דרמטית יותר בשנה הבאה". פרנקל טען כי על המדינה לעזור לעסקים ולהשתתף בעלויות השכר של העובדים: "אני לא רוצה להטיל את הסיכון על המגזר העסקי או על הסקטור הפרטי, אני חורג מהשבלונה השמרנית - זה המקום שבו הממשלה צריכה להיכנס".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בפתח הריאיון, אמר הנגיד לשעבר: "זוהי מכה שלא ידענו הרבה שנים. שנת 2020 היא שנה אבודה, אך תהיה התאוששות לקראת סוף השנה והתאוששות דרמטית יותר בשנה הבאה - אבל השיירים יישארו זמן רב". פרנקל הסביר: "יש עניין של סדרה ארוכה של משברים: משבר רפואי עם השלכות כלכליות, הטיפול במשבר הרפואי יצר משבר כלכלי, אחר כך עלול להיווצר משבר פיננסי, אח"כ משבר חברתי ואז משבר פוליטי - אני מאמין שקריטי לעצור את ההסלמה במשבר הכלכלי בשלב הזה".

על אחוזי האבטלה הגבוהים, אמר פרנקל: "חייבים לוודא שהאנשים שיצאו לחל"ת חוזרים למעגל התעסוקה ולא למעגל האבטלה". הנגיד לשעבר הביא דוגמה מאירופה: "הדוגמה של גרמניה היא מלמדת מאוד, הם הבינו שהמעסיקים יפחדו להסתכן בחוזים ובהעסקת עובדים. הממשלה שם אמרה – אני משתתפת בעלויות השכר".

"צעד נכון זה לתת ערבות מדינה לעסקים ולעצמאים", אמר פרנקל. "אבל אנחנו נראה את מבחן התוצאה. המטרה היא לא רק להזרים כסף אלא להקטין סיכון. אני לא רוצה להטיל את הסיכון על המגזר העסקי או על הסקטור הפרטי. אני חורג מהשבלונה השמרנית. זה המקום שבו הממשלה צריכה להיכנס". על תפקוד הרשויות במציאת פיתרון למשבר הכלכלי, ציין פרנקל: "אני מתרשם מההכרזות של המדינה אבל לא מהביצוע".